Caritas Diecezji Siedleckiej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie
realizuje zadanie obejmując seniorów zamieszkujących miasto i powiat parczewski. Zadanie pod nazwą
„Wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznych osób starszych (realizacja działań wynikających z Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych na lata 2013-2015) „Senior na 5+”

Zadanie jest realizowane w okresie od 01.09.2013r. do 15.12.2013r.

W ramach realizacji przedmiotowego zadania stworzono klubu seniora działającego przy Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie pn. „Senior na 5+

Seniorzy uczestniczą w zajęciach aktywizujących i integracyjnych takich jak:

• zajęcia na basenie w formie aqua fitnessu;
  • zajęcia teatralne;
  • wsparcie psychologicznego grupowe i indywidualne;
  • cykl spotkań w ramach porad udzielanych przez takich specjalistów jak internista gastrolog, diabetolog, ortopeda, psychiatra; kardiolog.

Tematy spotkań dotyczą między innymi:

• Naprzeciw chorobie - wykład informacyjny na temat fizjologii starzenia się i najbardziej powszechnych dolegliwości tego wieku.
  • Zaburzenia psychofizyczne - otępienia, depresje, zaniedbania intelektualne itp.
  • Upadkom STOP – poznanie przyczyn, objawów i profilaktyki osteoporozy,
  • Aktywność ruchowa - korzyści i zalety bycia ciągle aktywnym. Zachęcanie do „Ruchu na zdrowie”.

2013-09-01

Zdjęcia: Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie

Darowizna on-line

Program Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego mogą Państwo wesprzeć również za pośrednictwem elektronicznych płatności internetowych.

DotPay

Darowizna na Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego