Fundusze Stypendialne

Program „SKRZYDŁA”

Celem programu jest wsparcie dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie. Z programu mogą skorzystać dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej, czasem także dotkniętych dodatkowymi problemami (niepełnosprawność, choroba, trudna sytuacja losowa, śmierć któregoś z członków rodziny). Nasi Podopieczni, dzięki programowi „Skrzydła”, w zależności od potrzeb mają szansę, aby:

• zjeść ciepły posiłek w szkole;
  • mieć swoje przybory szkolne;
  • uczyć się z podręczników;
  • chodzić w nowej odzieży;
  • rozwijać zdolności językowe;
  • pobierać korepetycje;
  • uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach, dzięki zapewnionemu transportowi, opiece i biletom wstępu;
  • czuć się dobrze wśród rówieśników w szkole, w rodzinie i na podwórku.

Kwota do wykorzystania w ciągu roku: 1 500zł

Program „DWA TALENTY”

„Dwa Talenty” to program nakierowany na wsparcie dzieci i młodzieży, wyróżniającej się na tle rówieśników. Podopiecznymi są osoby obdarzone wieloma talentami, między innymi w zakresie sportu, muzyki czy aktorstwa. Dzięki otrzymanemu stypendium mają szansę na rozwój swoich pasji i zainteresowań poprzez:

• udział w zajęciach dodatkowych,
  • wyjazdy na obozy sportowe, szkolenia, konferencje naukowe,
  • zakup instrumentów muzycznych czy sprzętu sportowego,
  • zakup specjalistycznych materiałów plastycznych,
  • realizację kursu języka obcego.

Kwota do wykorzystania w ciągu roku: 2 000zł