Aktualności Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej

Wycieczka - nagroda

W dniu 22. czerwca dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Siedlcach uczestniczyły we wspólnej wycieczce. Wycieczka, zorganizowana jak co roku, pod koniec roku szkolnego, była formą nagrody i podziękowania za całoroczną pracę.

 

W tym roku udaliśmy się do „Gospodarstwa na końcu wsi” w miejscowości Brzozówka koło Mińska Mazowieckiego.

 

Z samego rana przywitała nas i bardzo ucieszyła piękna, słoneczna pogoda, tak że niektórzy z naszych wychowanków, zgłosili się na miejsce zbiórki już pół godziny przed ustalonym czasem.

 

Po dojechaniu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pełni zapału i dobrego humoru ruszyliśmy do zabawy i korzystania z oferowanych atrakcji. Jeździliśmy konno, co spodobało się zwłaszcza miłośnikom tych zwierząt, których mamy kilkoro w świetlicy. Pozostali wychowankowie także bardzo niecierpliwie wyczekiwali na swoją kolej i możliwość przejażdżki. Jeździliśmy również mini samochodzikami po specjalnie przygotowanym torze, a emocji było co nie miara. Uczestniczyliśmy również w rywalizacji sportowej – ścigaliśmy się sprawdzając swoją spostrzegawczość, refleks i pamięć po słomianym labiryncie, było też przeciąganie liny i zawody w zespołowym „szusowaniu” na „deskowych” nartach po piasku. Ucieszyła nas również megatrampolina, do której cały czas ustawiały się duże kolejki i tarcza do której strzelaliśmy z łuku, sprawdzając swoją koncentrację. Pobyt w gospodarstwie wykorzystaliśmy także na zabawy na placu zabaw, grę w szachy giganty i zwiedzanie wiejskiego zoo, ale też na naukę… dojenia krowy, co jak się okazało nie jest takie łatwe jak się wydaje. Malowaliśmy też zwierzątka na szkle – przeważnie konie, bo to z nich słynie gospodarstwo, ale też kaczuszki, świnki i inne zwierzęta, a efekty swoich prac, oprawione w ramkę wzięliśmy do domów, by przy każdym spojrzeniu przypominały nam ten super dzień.

 

Posileni w gospodarstwie kiełbaskami z grilla, a w drodze powrotnej zestawami zakupionymi w McDonaldzie najedzeni, szczęśliwi, ale wcale nie zmęczeni i jeszcze z pełnią sił, wróciliśmy do Siedlec.

 

 

 

* * *

 

Wycieczka - nagroda

2015-06-26

Wycieczka - nagroda

Zdjęcia: Świetlica Profilaktyczno Wychowawcza w Siedlcach

002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
019
020
 

Wróć