Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Dbają o swoich podopiecznych

Czas izolacji społecznej, związany z zapobieganiem zarażenia koronawirusem, spowodował, że takie jednostki Caritas Diecezji Siedleckiej jak Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, są nieczynne. Organizacja wychodzi jednak naprzeciw pojawiającym się trudnościom, tak by odosobnieni uczestnicy nie zostali bez wsparcia.

 

W czasie zawieszenia działalności pracownicy Warsztatu utrzymują kontakt z uczestnikami oraz ich rodzicami/opiekunami. - Działania te mają na celu uzyskanie informacji o stanie zdrowia, sytuacji rodzinnej, a także trudnościach uczestników, wynikających z konieczności pozostania w domu z powodu epidemii - tłumaczy Urszula Pietrasik, kierownik CDS WTZ w Kisielanach.

 

Kiedy pojawiają się problemy w sytuacji bytowej, np. z dostępem do żywności, instruktorzy Warsztatu kontaktują się z pracownikami Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej.

 

- Nasi pracownicy odwiedzają uczestników. Zaopatrują ich w materiały do terapii w domu, dostosowane oczywiście do ich indywidualnych potrzeb i możliwości - mówi U. Pietrasik. Podopieczni mogą również porozmawiać na miejscu z psychologiem. - Rozmowa z psychologiem ma na celu indywidualne wsparcie uczestnika w trudnej obecnie sytuacji izolacji społecznej - dodaje kierownik Warsztatu.

 

Instruktorzy Warsztatu podjęli się również szycia bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku. Zapewnili je każdemu uczestnikowi, ale nie tylko. Do tej pory 80 maseczek wielorazowego użytku trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, a 100 maseczek do siedleckiego Szpitala Miejskiego przy ul. Starowiejskiej, który jest obecnie Szpitalem Zakaźnym. W najbliższym czasie 90 maseczek otrzyma Centrum Wolontariatu, prowadzone przez Caritas diecezjalną przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach.

 

Urszula Pietrasik zapewnia, że jeśli zaistnieje konieczność dalszego zawieszenia zajęć w Warsztacie, pracownicy będą kontynuować powyższe działania: - Naszym celem będzie monitorowanie sytuacji uczestników, utrzymywanie kontaktu i zachowanie tak ważnych dla wszystkich relacji społecznych.

 

Kontakt: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej, Kisielany Żmichy 52, 08-124 Mokobody, tel.: 606-699-941, mail: wtzkisielany@caritas.pl.

 

 

(UP, AN)

 

 

 

* * *

 

Dbają o swoich podopiecznych

2020-04-23

Dbają o swoich podopiecznych

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach

001
002
003
004
005
     

Wróć