Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Kisielany: Pomoc niepełnosprawnym w dobie pandemii

W związku z pogarszającą się sytuacją w kraju, związaną ze znaczącym wzrostem zachorowań na COVID-19, jednostki takie jak Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, otrzymały decyzję od Wojewody Mazowieckiego o ponownym zawieszeniu działalności. Pracownicy przekonują jednak, że można pomagać podopiecznym w inny, bezpieczny obecnie, sposób.

Choć zajęcia terapeutyczne zostały w budynku Warsztatu wstrzymane, terapeuci, psycholog i fizjoterapeuta są do dyspozycji uczestników od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00 – zdalnie albo dojeżdżając do miejsca ich zamieszkania.

- Systematycznie przygotowujemy i dostarczamy pakiety materiałów terapeutycznych do samodzielnej pracy w domu, dostosowując je oczywiście do indywidualnych potrzeb i możliwości naszych uczestników WTZ oraz uczestników zajęć klubowych – mówi Agata Popowska, instruktor pracowni gospodarstwa domowego WTZ w Kisielanach.

Wizyty domowe służą również sprawdzeniu, jak podopieczni sobie radzą w tej trudnej sytuacji izolacji społecznej. Przy każdym spotkaniu zachowywane są środki bezpieczeństwa, tzw. DDM – dystans, dezynfekcja i maseczka.

Dzięki kontaktom z psychologiem, uczestnicy Warsztatu i klubowicze otrzymują indywidualne wsparcie psychologiczne, natomiast poprzez kontakt z fizjoterapeutą kontynuują plan rehabilitacji w domowym zaciszu, aby wzmacniać swoją kondycję fizyczną.

Kierownictwo Warsztatu Terapii Zajęciowej potwierdza, że kontakt będzie nadal podtrzymywany, a sytuacja monitorowana, bo celem tej placówki jest właśnie niesienie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami.

Kontakt: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej, Kisielany Żmichy 52, 08-124 Mokobody, tel.: 606-699-941, mail: wtzkisielany@caritas.pl.

(EC,AP)