Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Terapia zajęciowa w czasie epidemii

Ze względu na wciąż trwającą sytuację zagrożenia koronawirusem, działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej nadal jest zawieszona. Jednak nasi uczestnicy się nie nudzą i mają co robić. Pracownicy WTZ w dalszym ciągu utrzymują kontakty z podopiecznymi i ich rodzicami/opiekunami, zarówno telefoniczne jak i bezpośrednie, odwiedzając ich w domu. Podczas takich wizyt, przy zachowaniu obowiązujących środków bezpieczeństwa, uczestnicy otrzymują materiały do terapii, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Bardzo dobrym pomysłem okazała się  „zabawa w ogrodnika”. Podopiecznym dostarczono nasionka różnorodnych roślin ozdobnych. Ich zadanie to posadzenie, pielęgnowanie i obserwacja efektów swoich prac. Co z tego wyrośnie? Poczekamy, zobaczymy…

Pani rehabilitantka dba o sprawność fizyczną, co ma istotne znaczenie w terapii osób niepełnosprawnych. Opracowuje dla każdego indywidualny zestaw ćwiczeń , które można wykonywać samodzielnie w domu.

Instruktorzy pomagają również w załatwianiu spraw urzędowych, jak na przykład pomoc w wypełnianiu wniosków o wsparcie finansowe ze środków PFRON, w ramach programu pomocowego.

W obecnej sytuacji, w czasie izolacji społecznej priorytetem jest by uczestnicy nie pozostali bez wsparcia zarówno jeśli chodzi o sferę psychiczną, jak i społeczną. W dalszym ciągu, jeśli zaistniała sytuacja się utrzyma, pracownicy WTZ będą kontynuować powyższe zadania a Pani kierownik czuwać nad sprawną koordynacją wszelkich działań.

 

 

* * *

 

Terapia zajęciowa w czasie epidemii

2020-05-15

Terapia zajęciowa w czasie epidemii

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach

01
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
 

Wróć