Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Warsztaty czekają na niepełnosprawnych

Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach zaprasza osoby niepełnosprawne do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Kisielanach powstał 29.12.2014r. w części administracyjnej Domu Dziecka - „Domu na Zielonym Wzgórzu”. Obecnie jest placówką pobytu dziennego (od poniedziałku do piątku) dla 22 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Siedleckiego.

 

WTZ działa w kierunku rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia oraz rozwijania zdolności do możliwie niezależnego, samodzielnego życia codziennego oraz zaradności osobistej. Jest to miejsce, w którym uczestnicy czują się potrzebni i dowartościowani. Znajdują tu przyjaciół, mogą rozwijać swoje umiejętności oraz spełniać marzenia. Terapia zajęciowa prowadzona jest w Warsztacie w czterech pracowniach: rękodzieła artystycznego, multimedialnej, gospodarstwa domowego oraz krawiecko-hafciarskiej.

 

Kontakt:

 

Kisielany Żmichy 52 (budynek Domu Dziecka), 08-124 Mokobody,  tel. (25) 797-07-76 oraz tel. 606-699-941, e-mail: wtzkisielany@caritas.pl, kierownik placówki: Urszula Pietrasik tel. 514-580-282

 

***

Urszula Pietrasik - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach.

Wróć