Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego

Od 28 do 30 czerwca 2019r przebywaliśmy w Giżycku, a dokładnie w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej aby kolejny raz uczestniczyć w największej w Polsce imprezie żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami festiwalu była Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Przez większość czasu trwania festiwalu dopisywała piękna żeglarska pogoda; świeciło słońce, nie zabrakło wiatru i nie padało, dzięki czemu z pomocą instruktorów i wolontariuszy mogliśmy zgłębiać tajniki żeglarstwa nad jez. Kisajno. Mieliśmy możliwość wypróbowania naszych sił żeglując m. in. na Dezetach, Tangach i Venusach. Podczas pobytu odwiedziliśmy również Giżycko aby pospacerować po tym pięknym mieście i zaopatrzyć się w upragnione pamiątki. Wspaniała wspólna zabawa nie tylko podczas żeglowania, ale również w trakcie piątkowej dyskoteki czy sobotniej zabawy z zespołem szantowym sprzyjała integracji i wywoływała u nas uśmiech na twarzy.

Niedzielny poranek wzbudził  w nas dużo radości i ekscytacji ponieważ całą grupa wystartowaliśmy w regatach, aby porywalizować z pozostałymi startującymi ekipami. Umiejętne łapanie dobrego wiatru w żagle w naszej Dezecie o pięknej nazwie "W Tango" i zdobyte zdolności w sterowaniu dały nam IV miejsce. Dumni z zajętego miejsca odebraliśmy dyplomy, puchar i nagrody książkowe. Dziękujemy za wspaniały pobyt, dobrą opiekę podczas wycieczki i kolejną lekcję początkującego sternika.

AS

 

* * *

 

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego

2019-06-30

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego

 

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach

gizycko
gizycko1
gizycko2
gizycko3
gizycko3a
gizycko3b
gizycko3c
gizycko4
gizycko5
gizycko7
gizycko8
gizycko8a
gizycko8b
gizycko8c
gizycko9
gizycko9a
gizycko9b
gizycko9c
gizycko9d
gizycko9e

Wróć