Aktualności Zakładu Aktywności Zawodowej

Zakład Aktywności Zawodowej nagrodzony!

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej jest  Finalistą 9 edycji konkursu im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Rada Konkursu nagrodziła tych, którzy najlepiej łączą działalność gospodarczą z działalnością społeczną. Spośród 43 zgłoszeń do finału 9. edycji zakwalifikowano 13 przedsiębiorstw. PwC Polska – partner Konkursu – przyznał tradycyjnie nagrody Indywidualnego Wsparcia Mentoringowego. Taką nagrodę otrzymał ZAZ.

 

ZAZ tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Zapewnia swoim pracownikom szanse na integrację społeczną i zawodową. Swoje cele osiąga dzięki działalności ekonomicznej. W ten sposób aktywizuje zawodowo osoby niepełnosprawne, przygotowuje do pracy na otwartym rynku.

 

Zatrudnienie w ZAZ znajduje 45 osób niepełnosprawnych na różnych stanowiskach. Zespołami pracowników kierują instruktorzy. Z zakresu gastronomii ZAZ oferuje: obiady na miejscu i z dowozem, imprezy okolicznościowe, usługi cateringowe, żywienie zbiorowe dzieci, wyroby cukiernicze. Z zakresu odnowy biologicznej można skorzystać z fizykoterapii, kinezyterapii, masaży, terapii dzieci i młodzieży.

 

Kulinarnym Mentorem, od kilku już lat, jest Inessa Kim - Laureatka programu Top Chef. - Wspiera nas doświadczeniem gastronomicznym oraz ciekawym, orientalnym smakiem – mówi Katarzyna Rola-Skorupska, kierownik ZAZ. Tylko w ostatnim tygodniu pracownicy ZAZ korzystali z porad Joanny Jakubiuk autorki książki „Ziemniak”. Joanna Jakubiuk to pedagog z wykształcenia, gotować zaczęła z miłości, zmieniła to w pasję i sposób na życie. Z Poznania do Siedlec przyjechała także Sylwia Korzyńska, która uczy pracowników ZAZ dekorowania tortów.

 

(AP)

 

 ***

Zakład Aktywności Zawodowej nagrodzony!

2019-11-21

Zakład Aktywności Zawodowej nagrodzony!

Zdjęcia: Archiwum Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach

002
003
004
005
006
007
   

 

Wróć