Aktualności Centrum Integracji Społecznej

Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach: Zapraszamy do punktu gastronomicznego

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021, kolejny rok swojej działalności rozpoczął punkt gastronomiczny znajdujący  się w IV LO im. H. St. Żółkiewskiego w Siedlcach.

 

Prowadzenie działalności o charakterze usługowo-handlowym jest jednym z zadań Caritas Diecezji Siedleckiej jako partnera społecznego w projekcie „Rewitalizacja obszaru zmarginalizowanego poprzez rewaloryzację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. St. Żółkiewskiego w Siedlcach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Punkt usługowo-handlowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:25. Prowadzony jest przez Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach w formie sklepiku uczniowskiego realizujący sprzedaż produktów żywnościowych - lokalnych i regionalnych. Uczniowie, nauczyciele oraz cała społeczność lokalna może nabyć kanapki, sałatki, napoje oraz dania obiadowe.

 

Punkt gastronomiczny cieszy się dużym zadowoleniem wśród uczniów i nauczycieli. - Staramy się dopasować menu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Pani obsługująca punkt słucha sugestii i życzeń klientów – mówi Edyta Czyżewska, manager Centrum Integracji Społecznej CDS w Siedlcach. Dyrektor liceum, pan Jacek Jagiełło, który jest stałym klientem sklepiku, przyznaje, że to bardzo udana inwestycja i wyraża swoje zadowolenie z działalności punktu.

 

Obiady przygotowywane są przez uczestników sekcji gastronomicznej, a następnie dostarczane do punktu usługowego. Na kuchni w sekcji przygotowywane są także półprodukty (np. do sałatek, zapiekanek, itp.), które także są dostarczane do sklepiku.

 

Od niedawna serwowane są także ciasta domowe, pieczone przez uczestników sekcji gastronomicznej.

 

 

(ECz)

 

* * *

 

Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach: Zapraszamy do punktu gastronomicznego

2020-10-06

Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach: Zapraszamy do punktu gastronomicznego

Zdjęcia: Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach

001
002
004
005

Wróć