Aktualności Centrum Integracji Społecznej

Siedlce: Tworzą i sprzedają wyroby z duszą

Pani Marzena Borowska, instruktor sekcji florystyczno-ogrodniczej prezentuje rękodzieło

Osoby bezrobotne uczą się nowego zawodu i reintegrują społecznie w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej funkcjonującym w Siedlcach. Od niedawna ich prace rękodzielnicze można zakupić nie tylko na kiermaszach, ale również w sklepie internetowym, który powstał w ramach projektu „Od wykluczenia do aktywizacji”.

 

Wśród rękodzieła są m.in. fartuchy kuchenne (również dziecięce); sensoryczne koty obciążające; plecaki – worki; poduszki w niebanalnych kształtach; maseczki; drzewka z kawy/krepiny; świeczniki, sówki i jeże z kawy; torty piętrowe z pieluszek jednorazowych; flower box’y.

 

Produkty przygotowywane są własnoręczne przez uczestników sekcji krawiecko-szwalniczej oraz florystyczno – ogrodniczej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

- Uczestnicy bardzo angażują się w naukę zawodu, oddają serce, odkrywają  oraz rozwijają swoje pasje i ukryte talenty. Dzięki temu powstają wyjątkowe i niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze. Dla mnie osobiście stanowią one dzieła sztuki, odzwierciedlające ludzkie historie - mówi Agata Ługowska, kierownik CIS CDS w Siedlcach.

 

Więcej informacji: Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Budowlana 1, tel. (25) 640-71-32, www.cissiedlce.pl oraz www.sklepcissiedlce.pl.

 

 

 (AN,AŁ)

 

* * *

 

Siedlce: Tworzą i sprzedają wyroby z duszą

2021-01-12

Siedlce: Tworzą i sprzedają wyroby z duszą

Zdjęcia: Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej

001
002
003
004
005
006
007
 

 

Wróć