Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Ferie Zimowe 2017

 

 

Orszak Trzech Króli

 

Po wielu miesiącach ciężkiej, ale owocnej pracy przyszedł czas na długo oczekiwane FERIE ZIMOWE. W tym roku przerwa zimowa w województwie lubelskim trwała od 16.01.2017r. do 28.01.2017r. Z tej okazji, w pierwszym tygodniu zimowych wakacji Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, zorganizowała zimowisko, podczas którego chętne dzieci mogły miło spędzić czas wśród rówieśników, w godzinach od 10.00 do 15.00.

 

Plan zimowiska przedstawiał się następująco:

 

PONIEDZIAŁEK

 • przygotowanie planu zimowiska,
 • sprzątanie świetlicy,
 • zimowe szaleństwa na śniegu.

WTOREK

 • gra "50",
 • przygotowanie zwierzaków z warzyw, owoców i dodatków,
 • wyjście do kina.

ŚRODA

 • zabawa w FIKOLANDZIE,
 • przygotowanie prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka,
 • śmieszne kanapki.

CZWARTEK

 • strojenie sali balonami i serpentynami,
 • bal przebierańców: na dworze u króla Jana III Sobieskiego,
 • karaoke.

PIĄTEK

 • zdobienie przedmiotów wykonanych z masy solnej,
 • seans filmowy "Listy do M",
 • nocowanie na świetlicy.

 

Poniedziałek – był dniem organizacyjnym, wspólnie z podopiecznymi ustaliliśmy plan zimowiska, zrobiliśmy generalne porządki pomieszczeń placówki. Następnie po pysznym podwieczorku udaliśmy się na teren  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie, by pozjeżdżać na sankach z górki znajdującej się na przestrzeni obiektu. Sanki są jedną z  najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku dla dzieci w zimie, która jest źródłem radości, zabawy i pozytywnej energii. Jazda na sankach nie wymaga dużych umiejętności i posiadania drogiego sprzętu, dlatego też jest tak bardzo popularna i lubiana przez maluchy. Pierwszy dzień zimowiska upłynął w miłej atmosferze, zimowych szaleństwach na śniegu udaliśmy się do domów na ciepłą herbatę.

 

Wtorek - dzień ten rozpoczęliśmy popularną, wśród naszych podopiecznych grą "50". Dzieci podzielone zostały na 4 drużyny, każda z nich rozpoczęła swój wyścig do mety! :D napotykając na swojej drodze przeszkody (trudne wyrazy oraz zawiłe zagadki). Jednak każda z nich z radością, zapałem i chęcią zwycięstwa podchodziła do poszukiwania ukrytych numerków i bez problemu ukończyła pościg za ukrytą „50” :D Po bardzo emocjonującej grze przyszedł czas na podwieczorek, który dzieci przygotowały same. Na talerzach maluchów pojawiły się zwierzęta, rośliny i wytwory własnej wyobraźni wykonane z warzyw, owoców oraz innych składników i dodatków. Tak udało się stworzyć jadalne: myszki, ślimaki, bałwanki, pingwinki, palemki i drzewka.

 

Po smacznej przekąsce udaliśmy się do KINA, na film animowany pt. "Kubo i dwie struny". Była to opowieść o  dobrym, pokornym chłopcu, który u boku matki mieszkał w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczył się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy Kubo odwiedził duch przeszłości, który zmienił jego przeznaczenie. Aby przetrwać, chłopiec musiał odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszyły mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierały go magicznymi mocami,  w fascynującej, pełnej niebezpieczeństw podróży śladami swej rodziny.

 

Środa - dzień ten przeznaczony był na wesołą i pełną emocji zabawę w FIKOLANDZIE - wyjątkowym miejscu, w którym dzieci mogą rozładować ogromne pokłady energii, pełnym wrzawy, ale także bezpiecznym. Najmłodsi, jak również starsi, mogli w FIKOLANDZIE oddawać się zabawom, w labiryntach tuneli tuż przy podłodze i niemal pod sufitem,w zakręconych zjeżdżalniach, basenach z kulkami, trampolinach, walcząc na armatki pneumatyczne, jak również szkoląc naukę jazdy na pojazdach akumulatorowych. Po 1,5 godzinnym czasie spędzonym na zabawach udaliśmy się na świetlicę, na podwieczorek. Następnie dzieci przygotowywały piękne prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tak powstały kolorowe kwiaty z papieru, ozdobne słoiczki i laurki. Z uśmiechami na twarzy upłynął kolejny dzień ferii.

 

Na czwartek  czekaliśmy z utęsknieniem, ponieważ w dniu tym, miał się odbyć bal przebierańców, którego temat przewodni brzmiał: "Na dworze u Jana III Sobieskiego". Dzieci miały za zadanie przebrać się za królewny i królewiczów. Po pięknym ubraniu sali balonami, serpentynami i innymi ozdobami rozpoczęliśmy bal! Dyskoteka, przeplatana z zabawami przyniosła wiele radości.

 

Piątek był ostatnim dniem świetlicowego zimowiska. Nie mogło, więc w nim zabraknąć zajęć plastycznych. Dzieci miały za zadanie ozdobić kolorowymi farbkami oraz brokatem, dzwoneczki i gwiazdeczki wykonane z masy solnej. Następnie wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Listy do M”.

 

Ale to jeszcze nie koniec ;) starsza grupa dziewczyn uczęszczających na świetlicę wraz z paniami wychowawczyniami zorganizowała „nocowanie”. Rozpoczęliśmy o godz. 18. przybyciem do placówki, następnie szybkie ułożenie materaców i wspólny maraton filmowy, przeplatany rozmowami i kalamburami. Nie mogło zabraknąć ulubionej pizzy! W nocnym seansie obejrzeliśmy filmy: „Listy do M 2”, „Trzy metry nad niebem” oraz „Dzień Dobry. Kocham Cię” i udaliśmy się na spoczynek. Noc upłynęła szybko, wspólna herbata i każdy udał się do domu. Wspólnym nocowaniem na świetlicy zakończyliśmy zimowe wakacje organizowane przez naszą placówkę.

 

Dziękujemy wszystkim podopiecznym, za udział w zimowisku zorganizowanym  przez Świetlicę Socjoterapeutyczną Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Serdeczne podziękowania składamy również Pani Janinie Sidor za umożliwienie bezpłatnego skorzystania z sali zabaw FIKOLAND oraz słodki poczęstunek przygotowany dla naszych dzieci.

 

 

 

* * *

 

Ferie Zimowe 2017

2017-01-28

Ferie Zimowe 2017

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001.JPG
002.JPG
003.JPG
004.JPG
005.JPG
006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG
012.JPG
013.JPG
014.JPG
015.JPG
016.JPG
017.JPG
018.JPG
019.JPG
020.JPG

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2021 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry