Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

Parczew

Caritas Diecezji Siedleckiej 

 

 

 

 

 

 

Półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

 

Jak co roku wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych dzieci i zorganizowaliśmy zajęcia na świetlicy w formie półkolonii. Trwały one przez pierwszy miesiąc wakacji. Dzieci mogły atrakcyjnie spędzać czas pod okiem wychowawców od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00.

 

W trakcie pobytu wychowankowie integrowali się podczas wspólnych zabaw, wycieczek po najbliższej okolicy i wielu innych zajęć organizowanych przez opiekunów. Wszyscy chętnie włączali się i angażowali w proponowane im zajęcia, ucząc się, że można wypoczywać aktywnie i nie trwonić czasu na bezsensowne spędzanie długich godzin przed telewizorem i na grach komputerowych.

 

Jedną z propozycji były zajęcia kulinarne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były okazją do poznawania nowych smaków, przepisów jak również ciekawych potraw. W trakcie zajęć odbywało się pieczenie pizzy, racuchów z jabłkami, ciast, gofrów oraz przygotowywanie kanapek.

 

Kolejną atrakcją były wycieczki po Parczewie. W trakcie jednaj z nich odwiedziliśmy Piekarnię Gminnej Spółdzielni „SCH” w Parczewie. W czasie zwiedzania zgłębialiśmy tajniki powstawania chleba oraz bułeczek. Dzieci z uwagą słuchały opowiadań piekarza oraz zadawały dużo pytań. Na koniec, każda z wychowawczyń otrzymała świeżutki, pachnący chlebek.

 

Pewnego dnia wybraliśmy się również na wycieczkę, tym razem rowerową, do pobliskiej wsi Wierzbówka. W czasie drogi nie zabrakło niespodziewanych atrakcji, jednak nie strwożeni, szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. Tam, dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców, udało nam się rozpalić ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski, chlebek a także ziemniaczki. Po pysznym posiłku zorganizowaliśmy grę w „podchody”, która dostarczyła nam dużo śmiechu i emocji. Czas tam spędzony był dla wszystkich ogromną frajdą.

 

Podczas półkolonii dzieci korzystały również z zajęć rekreacyjnych na basenie „Jelonek” oraz atrakcji MOSiR w Parczewie.

 

W trakcie trwania półkolonii staraliśmy się aby wszystkie zajęcia, które organizowaliśmy były przeplatane grami i zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu np. w „ podchody”, „ chowanego”, „zbijaka”. Były również zabawy typu „Kocham cię Polsko”, „Kalambury”, „Państwa miasta” podczas których należało wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, zdolnościami wokalnymi, plastycznymi, znajomością piosenek. Utrwalaliśmy przy tym swoją wiedzę szkolną oraz dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Podsumowaniem naszych spotkań była dyskoteka.

 

Całe nasze przedsięwzięcie miało na celu spędzenie czasu wolnego w atrakcyjny i bezpieczny sposób w atmosferze szacunku, wsparcia oraz akceptacji. Mamy nadzieję, że pobyt na półkoloniach Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie dostarczył dzieciom wielu pozytywnych przeżyć, emocji oraz na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Półkolonie odbyły się dzięki życzliwości ks. Prałata Tadeusza Lewczuka, p. Mariusza Góreckiego prezesa Gminnej Spółdzielni „SCH” w Parczewie oraz p. Pawła Kędrackiego Burmistrza Miasta Parczew.

 

Za każdy dar płynący z głębi serca, pracownicy oraz dzieci, składają serdeczne podziękowania.

 

* * *

 

Półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

2014-08-12

Półkolonie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
   

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2021 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry