Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Spotkanie z okazji Bożego Narodzenia

 

 

 

 

 

 

 

Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia świetlica organizuje spotkanie opłatkowe aby we wspólnym gronie radować się z narodzenia Chrystusa. W tym roku nasza uroczystość miała nieco inny, bardziej kameralny charakter. Wzięli w niej udział pracownicy i dzieci ze świetlicy, ich rodzice oraz zaproszeni księża: ks. Marcin Gochnio - z-ca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Marcin Prudaczuk – wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie oraz dk. Łukasz Michaluk.

 

Spotkanie odbyło się w ciepłej, życzliwej i rodzinnej atmosferze. Po krótkim wstępie   i przywitaniu gości, p. kierownik Małgorzata Witkowska, zaprosiła zebranych do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Następnie odczytana została ewangelia o narodzeniu Chrystusa, wspólnie odmówiliśmy modlitwę  i łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. To była piękna chwila przepełniona wdzięcznością, serdecznością i życzliwością zarówno ze strony rodziców jak i samych dzieci. Każdy mógł skosztować pyszności znajdujących się na wigilijnym stole. Podczas poczęstunku rozbrzmiewały kolędy, a na dużym ekranie można było obejrzeć zdjęcia upamiętniające wydarzenia z życia świetlicy z mijającego roku. W trakcie tych radosnych chwil, z miłą niespodzianką, do dzieci przyszedł św. Mikołaj. Cała gromadka natychmiast obskoczyła świętego, aby zobaczyć co ze sobą przyniósł. Na przywitanie zaśpiewali mu piosenkę „Dla Mikołaja”, po czym niecierpliwie czekali na prezenty! Radości nie było końca!

 

Dziękujemy rodzicom naszych dzieci za pomoc w organizacji spotkania wigilijnego. W tym roku paczki dla dzieci zostały zasponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Parczewie, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

* * *

 

Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

2015-12-30

Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
   

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2021 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry