Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Udział Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie w uroczystościach Peregrynacji znaków ŚDM

W dniach 24-25 czerwca 2014r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie odbywały się uroczystości zawiązane z przyjęciem znaków ŚDM. Podopieczni świetlicy wraz z wychowawcami wzięli w niej czynny udział.

 

We wtorek o godzinie 16.30 na placu Bazyliki Mniejszej rozpoczęło się oczekiwanie na przybycie znaków. Następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, po której zagrała koncert parczewska grupa „POROZUMIENIE”. Zwieńczeniem tego dnia była adoracja znaków i Apel Jasnogórski.

 

Drugi dzień tego niezwykłego wydarzenia rozpoczął się o godz.10.00 spotkaniem młodzieży przy znakach ŚDM przed Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie. Wyjątkowym gościem tego spotkania był Dariusz Kowalski, aktor Teatru Nowego w Łodzi, który dał piękne świadectwo wiary.

 

O godzinie 12.00 została odmówiona Modlitwa Anioł Pański, a następnie wszyscy w procesji ruszyli ulicami miasta, która zakończyła się na placu Bazyliki Mniejszej w Parczewie, gdzie nastąpiło pożegnanie i przekazanie znaków ŚDM do dekanatu włodawskiego.

 

Udział, młodzieży ze świetlicy Caritas w Parczewie, w peregrynacji znaków miał dla każdego szczególne znaczenie. Nauka płynąca ze słów księży oraz wspólna modlitwa umocniła nas i napełniła serca wiarą, nadzieją i miłością.

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2021 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry