Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Wakacje na świetlicy

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.png

tl_files/gallery/swietlica_parczew/o_swietlicy/projekty/zolty_talerz/talerz.pngtl_files/gallery/swietlica_parczew/o_swietlicy/projekty/zolty_talerz/kulczyk.png

 

 

 

 

 

 

 

Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie w dniach od 24.06.2019r.  do 31.07.2019r. w godzinach od 9:00 do 14:00,  zorganizowała zajęcia wakacyjne dla podopiecznych placówki. Ostatnie tygodnie roku szkolnego nie były łatwe i przyjemne. Czas ciągnął się nieubłaganie. Dla jednych pozostało tylko oczekiwać na wakacje, natomiast ci, którzy troszkę obijali się w roku szkolnym, musieli podjąć wzmożoną pracę, aby poprawić swoje wyniki w nauce. Na szczęście wszyscy wytrwali i doczekali się upragnionych wakacji!

 

Czas na świetlicy spędzaliśmy w rozmaity sposób:

  • Codziennie chodziliśmy na zakupy kupując tylko zdrowe produkty. Na warsztatach kulinarnych przygotowywaliśmy smaczne przekąski, desery i koktajle owocowe.
  • Nie zabrakło również wyjść na spacery, pikniki, place zabaw oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, takich jak „Państwa-Miasta”, „Zbijak”,Zabawy z chustą animacyjną”, „Zabawa w chowanego”.
  • Cyklicznie odwiedzaliśmy Miejsko Gminną Publiczną Bibliotekę w Parczewie, gdzie czytaliśmy książki i wykonywaliśmy prace plastyczne.
  • Grupa starsza miała również spotkania w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Parczewie pt. „Poznaj siebie!”.
  • W ramach programu „Żółty Talerz” na naszej świetlicy odbył się konkurs poznawania smaków – „Powąchaj, spróbuj, zgadnij!”. Zadaniem dzieci było z zamkniętymi oczami skosztować przygotowane produkty i odgadnąć co to jest. Starsze dzieci, jak i młodsze, poradziły sobie znakomicie!
  • Dużym zainteresowaniem cieszyły się również organizowane zajęcia plastyczne. Robiliśmy masę solną, z której następnie lepiliśmy figurki i po wyschnięciu malowaliśmy farbami.
  • Wśród dziewczynek królowały pięknie plecione bransoletki przyjaźni wykonane z muliny. Nie zabrakło również kolorowych pomponów, które sami wykonaliśmy, a następnie zajęć tanecznych na których tworzyliśmy układy taneczne - oczywiście z pomponami!
  • Gdy nasze wakacyjne spotkania dobiegały końca, każde z dzieci samodzielnie wykonało piniatę. Po skończonej pracy wychowawcy wypełnili je słodkościami, a zadaniem dzieci było rozbić ją z wielkim hukiem ostatniego dnia wakacji na świetlicy! Było super! 
  • W dniach 24.07.2019r.- 02.08.2019r. nasze dzieciaki spędzały czas na koloniach w Biskupinie.

 

Czas wakacji minął nam aktywnie i bardzo szybko. Niebawem spotkamy się znów w nowym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim  dzieciom za udział w zajęciach i wspaniałą atmosferę.

 

 

***

Wakacje na świetlicy

2019-08-03

Wakacje na świetlicy

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
   

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2020 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry