Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

WIELKA UROCZYSTOŚĆ BOŻONARODZENIOWA

Jak co roku, nasza świetlica w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowuje duże uroczyste spotkanie opłatkowe. Jest to dla nas wszystkich ogromne wydarzenie, dlatego już od listopada wszystkie dzieci ćwiczyły swoje role do jasełek, którymi rozpoczęliśmy nasz niezwykły wieczór. Każdy wkładał wiele pracy i angażował się do pomocy przy wykonaniu kartek świątecznych i upominków. W tym roku zaproszonym gościom podarowaliśmy przepiękne aniołki, które samodzielnie wykonaliśmy.

 

Na spotkanie opłatkowe zaprosiliśmy Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marka Bieńkowskiego, ks. Prałata Tadeusza Lewczuka - proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela, przy której mieści się świetlica, przedstawicieli władz miasta, powiatu, instytucji z nami współpracujących, służb mundurowych, naszych sponsorów i bliskich przyjaciół. Dzięki temu przedsięwzięciu pragnęliśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy doceniają naszą pracę i wspierają nas w swoich działaniach.

 

Do przygotowań włączyli się również rodzice naszych podopiecznych, którzy wykonali potrawy wigilijne, wypieki świąteczne oraz pomagali w organizacji spotkania.

 

Podczas uroczystości została wyświetlona prezentacja multimedialna o działalności świetlicy w roku 2012. Pozwoliło nam to na przybliżenie naszej pracy oraz wspomnienie tych cudownych, niezapomnianych chwil spędzonych podczas codziennej pracy w świetlicy jak również w czasie wycieczek.

 

Po wystawieniu Jasełek, do dzieci przybył nieoczekiwany gość – św. Mikołaj. Wszystkie buzie były uśmiechnięte i zadowolone z otrzymanego prezentu. Dziękujemy Panu Markowi Markowskiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Parczewie za przekazanie paczek świątecznych dla dzieci.

 

Podsumowaniem naszego spotkania były wspólne życzenia, kolędowanie i przepyszny poczęstunek, podczas którego toczyły się radosne rozmowy i opowieści. Atmosfera była cudowna, nasi podopieczni spędzili radosny wieczór w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół, rodziców oraz życzliwych im ludzi.

 

* * *

 

WIELKA UROCZYSTOŚĆ BOŻONARODZENIOWA

2012-12-30

WIELKA UROCZYSTOŚĆ BOŻONARODZENIOWA

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

P1010148.JPG
P1010150.JPG
P1010153.JPG
P1010157.JPG
P1010172.JPG
P1010179.JPG
P1010188.JPG
P1010197.JPG
P1010203.JPG
P1010206.JPG
P1010207.JPG
 

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2021 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry