Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Wigilijne Spotkanie Opłatkowe

 

 

Wigilijne Spotkanie Opłatkowe

 

W polskiej tradycji WIGILIA jest dniem niezwykłym i szczególnym, mającym w sobie wiele uroku, niosącym ze sobą radość i nadzieję. Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest również wiele zwyczajów i obrzędów. Tradycyjna wieczerza urządzana z chwilą ukazania się na niebie pierwszej gwiazdy połączona z dzieleniem się opłatkiem, wzajemnymi życzeniami, śpiewaniem kolęd i pastorałek, ze św. Mikołajem i choinką, a także obdarowywaniem się prezentami.

 

20 grudnia 2016 roku, o godzinie 15, w przykościelnej salce katechetycznej, odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe. Nasza uroczystość miała charakter kameralny, wzięli w niej udział pracownicy, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, ich rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. ks. Marcin Prudaczuk – wikariusz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

 

Spotkanie opłatkowe odbyło się w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze. Po krótkim wstępie oraz przywitaniu gości, kierownik Świetlicy - Małgorzata Witkowska zaprosiła zgromadzonych do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej, ukazującej pracę Świetlicy Socjoterapeutycznej w 2016 roku. Wspólnie jeszcze raz przeżywaliśmy udział w wydarzeniach związanych ze świętami okolicznościowymi, przeglądami, zajęciami, wycieczkami oraz innymi świętami, które miały miejsce w minionym roku. Następnie p. Gosia zachęciła przybyłych gości do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez podopiecznych świetlicy. Wśród aktorów znaleźli się św. Józef, Maryja, Aniołowie, Pastuszkowie, Trzej Królowie, Herod, Diabełek i śpiew kolęd. Dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role przed zgromadzoną publicznością, a ich występ został podsumowany gromkimi brawami. Jasełka zaprezentowane przez dzieci wprowadziły świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Po części artystycznej, ks. Marcin przeczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, po czym wspólnie pomodliliśmy się.  Łamiąc się opłatkiem – symbolem pokoju i pojednania, składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie każdy mógł skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców naszych podopiecznych.

 

Po poczęstunku nastąpiła najprzyjemniejsza dla dzieci część spotkania, nasze pociechy odwiedził święty Mikołaj. Maluchy przywitały niezwykłego wędrowca śpiewem, a następnie długo oczekiwany gość wręczył każdemu paczki niespodzianki. Dzieci pełne radości uśmiechu odbierały upominki. Każdy z podopiecznych zrobił z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie!

 

Dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc przy organizacji Opłatkowego Spotkania Wigilijnego.

 

Serdeczne podziękowania składamy również Panu Markowi Markowskiemu, prezesowi Banku Spółdzielczego w Parczewie za zakup świątecznych paczek dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie oraz wszystkim obecnym na wigilijnym spotkaniu opłatkowym.

 

Jeszcze raz dziękujemy! Zapraszamy na fotorelację z wigilijnej uroczystości!

 

 

* * *

 

Wigilijne spotkanie opłatkowe

2016-12-20

Wigilijne spotkanie opłatkowe

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

0001.JPG
001.JPG
002.JPG
0002.JPG
0003.JPG
003.JPG
0004.JPG
004.JPG
0005.JPG
005.JPG
0006.JPG
006.JPG
0007.JPG
007.JPG
0008.JPG
008.JPG
0009.JPG
009.JPG
0010.JPG
010.JPG

Wróć

Nasi Darczyńcy

© 2020 Caritas Diecezji Siedleckiej

Strona www.siedlce.caritas.pl została skonfigurowana w taki sposób, aby nie zapisywać plików cookies na komputerach osób, które przeglądają jej zawartość.

Do góry