Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Diecezja Siedlecka: 250 „Pudełek Szczęścia” dla dzieci z Caritas Diecezji Siedleckiej

Miłą niespodziankę otrzymały wczoraj (09 czerwca 2020r.) dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach. Caritas Polska przygotowała dla nich zabawki, słodycze, kosmetyk i edukacyjne kolorowanki uczące bezpiecznych zachowań w czasie epidemii.

 

Książeczki z łamigłówkami i kolorowankami są dziełem wolontariuszy siedleckiej Caritas – Caritas Polska doceniła pomysł i wykonanie i rozprowadziła w ilości 10 tysięcy sztuk w całej Polsce.

 

Paczki od Caritas Polska były rozdawane w diecezji siedleckiej od Dnia Dziecka i trafiły już do:

- 3 świetlic (2 w Siedlcach i 1 w Parczewie),

- dzieci z rodzin korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (w skrócie POPŻ),

- dzieci z Ośrodka dla Uchodźców w Białej Podlaskiej.

 

Obdarowane zostaną również dzieci z Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach oraz Lokalnych Punktów Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Łosicach i Pilawie.

 

W tym roku, z uwagi na ograniczenia spowodowane koronawirusem nie organizowano żadnych imprez z okazji Dnia Dziecka. Akcja Caritas Polska związana z „Pudełkami Szczęścia” umiliła jednak ten dzień dzieciom z całej Polski.

 

 

 

(AN)

 

 

***

 

"Pudełka Szczęścia"

2020-06-10

"Pudełka Szczęścia"

Zdjęcia: Anna Nowińska (001), Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej (002, 003, 004), Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach (005, 006)

001
002
003
004
005
006
   

Wróć