Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Lipiec 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siedlcach

Pierwszy miesiąc wakacji za nami! Uśmiech Każdy wspólny dzień zaczynaliśmy o 9:30 i graliśmy w gry komputerowe i planszowe (m.in.: Piotruś Pan, Czerwony Kapturek, bierki, karty Dobble - cieszące się największą popularnością, Trójkąty, Monopol, Jengaboom, warcaby, Małpki itp.), uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, wychodziliśmy na spacery, braliśmy udział w konkursach plastycznych i sportowych (m.in.: skoki na skakance, granie w piłkę, ping- ponga, rzucanie do celu). Staraliśmy się, aby każdy dzień był inny, a przy tym pełen wrażeń! Nasze świetlicowe zajęcia kończyliśmy o godzinie 14:30 pysznym podwieczorkiem, który każdy zjadał ze smakiem. Uśmiech

 

Aby radośnie rozpocząć czas wakacyjny, wybraliśmy się do kina na bajkę pt.: „Pan Peabody i Sherman”. Dzieci przed rozpoczęciem seansu miały okazję nauczyć się pod okiem instruktora podstawowych kroków ZUMBY, a następnie każdy z nas przeniósł się w fantastyczny świat tytułowych bohaterów... Bajka bardzo podobała się zarówno dzieciom, jak i wychowawcom.

 

W miesiącu lipcu udaliśmy się również do Biblioteki Miejskiej w Siedlcach, aby zobaczyć jak się wypożycza nie tylko książki, ale i filmy. Wypożyczone filmy oglądaliśmy wszyscy razem na świetlicy.

 

Na zakończenie miesiąca udaliśmy się do salonu samochodowego Opel w Siedlcach. Droga do celu naszej podróży była dłuuuuga i bardzo gorąca, (bo przecież lato w pełni Uśmiech), ale wreszcie dotarliśmy na miejsce. Tam wszyscy zostaliśmy przywitani przez Panią Prezes firmy- p. Magdalenę Kwiatek, która z zaangażowaniem wprowadziła nas w tajniki pracy w tak dużej spółce. Mieliśmy możliwość zwiedzić wszystko „od kuchni”. Ubrani w odblaskowe, firmowe kamizelki, które dzieci otrzymały w prezencie od firmy, odwiedziliśmy serwis mechaniczny, salę serwisową, blacharnio- lakiernie, gdzie znajduje się kabina lakiernicza tzw. „malarnia”, w której przygotowane są lakiery, którymi później pokrywana jest karoseria samochodów. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały P. Magdy i zaglądały wszędzie, gdzie tylko mogły. Największą atrakcją wycieczki była możliwość wejścia i obejrzenia od wewnątrz jednego z najnowszych samochodów - Opla Mokka. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i zadowoleni wróciliśmy do świetlicy.

 

Miesiąc lipiec minął nam bardzo szybko. Nikt nie skarżył się i nie narzekał na nudę. Wszystkie dzieci kończyły dzień z uśmiechem na ustach Uśmiech

 

* * *

 

Lipiec 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siedlcach

2014-08-01

Lipiec 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siedlcach

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
019
020

 

Wróć