Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Listopadowa chwila zadumy...

Dnia 5 listopada 2014 roku, w czasie oktawy Świąt Wszystkich Świętych, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz centralny naszego miasta, aby tam wspólnie pomodlić się za wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu i tych, o których dawno już nikt nie pamięta.

 

Na początku zapaliliśmy symboliczny znicz pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny, który przypomina nam o pomordowanych w transportach do hitlerowskich obozów zagłady dzieciach. Tam również odmówiliśmy krótką modlitwę i „Wieczny odpoczynek…”.

 

Drugi znicz dzieci zapaliły w miejscu, w którym znajduje się krzyż upamiętniający Zbrodnię Katyńską. Tam pomodliliśmy się w intencjach Ojca Świętego oraz za wszystkich bliskich zmarłych, którzy spoczywają na innych cmentarzach.

 

Następnie swoje kroki skierowaliśmy pod siedlecką Katedrę, gdzie znajdują się groby zmarłych Pasterzy naszej diecezji. Tam wszyscy razem modliliśmy się za Księży Biskupów, a w szczególności za ks. Biskupa Jana Wiktora Nowaka, z którego inicjatywy w 2001 roku rozpoczęła swoją działalność nasza świetlica.

 

Spod Katedry udaliśmy się pod Pomnik Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II, gdzie razem odśpiewaliśmy Jego ulubioną pieśń- „Barkę”.

 

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…”

 

* * *

 

Listopadowa chwila zadumy...

2014-11-06

Listopadowa chwila zadumy...

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
     

 

Wróć