Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Podsumowanie Ferii w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

Tegoroczne ferie w naszym województwie trwały od 17.02. – 28.02.2014r. Dla dzieci to czas odpoczynku od szkoły, prac domowych ale i super zabawa z rówieśnikami ze świetlicy. Podobnie jak w roku ubiegłym spotykaliśmy się codziennie przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku aby radośnie spędzić ferie.

 

A oto krótki opis z tego co u nas się działo:

 

17.02. – wykonywanie dekoracji na dyskotekę WALENTYNKOWĄ, gdy już wszystko było gotowe oficjalnie rozpoczęliśmy ferie dobrą zabawą.

 

18.02. – odwiedził nas st. asp. Pan Janusz Cabaj oraz mł. asp. Pani Edyta Barycka z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na ulicy. Po krótkim wykładzie każde dziecko miało okazję przejażdżki na symulatorze motoroweru - śmiechu było co nie miara :) Po tak wspaniałej zabawie odbyły się jeszcze zajęcia muzyczno - teatralne, na którym dzieci ćwiczyły przedstawienie.

 

19.02. – udaliśmy się do siedleckiego kina na bajkę pt.: „Skubani”. Dzieci dzień wcześniej przygotowały prace plastyczne zatytułowane „Najbardziej kolorowy indyk”. Przed seansem było rozstrzygnięcie konkursu. Naszym dzieciom udało się zdobyć nagrody.

 

20.02. – wybraliśmy się do muzeum znajdującym się przy Bibliotece Miejskiej w Siedlcach na lekcję muzealną o legendach na temat miasta Siedlce i okolic. Dzieci miały również okazję wejść i zwiedzić od wewnątrz wieżę, na której stoi siedlecki Jacek. Po powrocie na świetlicę Pani Karolina nauczyła naszych wychowanków pierwszej pomocy, krok po kroku przedstawiła dzieciom jak należy się zachować gdy zobaczymy, że ktoś potrzebuje naszej pomocy. Na zakończenie czekała na każdego pyszna pizza.

 

21.02. – dziś dzień poświęcony był grom i zabawom integracyjnym, jak również korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na spacer do parku.

 

24.02. – w drugim tygodniu poszliśmy do Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach. Tam dzieci zaprezentowały dwa przedstawienia pt.: „Czerwony Kapturek” oraz „Dzień chłopaka”. Na zakończenie były wspólne śpiewy z podopiecznymi DPSu.

 

25.02. – w dniu dzisiejszym na naszej świetlicy odkrywaliśmy talenty, w związku z tym został zorganizowany konkurs „MAM TALENT”, jak również „KALAMBURY”. Po trudach i zmaganiach podczas konkursów na każde dziecko czekał zestaw z McDonald’s.

 

26.02. – dzień, na który czekał każdy, a to dlatego ponieważ wybraliśmy się do Kręgielni Lemon. Po powrocie został ogłoszony kolejny konkurs ale tym razem plastyczny pt.: „Śmieszny pączek”. W wolnym czasie były gry planszowe.

 

27.02. – w nagrodę za dobre zachowanie dzieci poszły jeszcze raz do kina tym razem na bajkę pt.: „Rysiek lwie serce”. Gdy wróciliśmy na świetlicę z racji tłustego czwartku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu o „Śmiesznym pączku”; komisja oraz wychowawcy byli zaskoczeni jak pomysłowe są dzieci. Najlepsze prace zostały wyróżnione ale i tak każdy dostał nagrodę pocieszenia.

 

28.02. – ostatni dzień naszego szaleństwa feryjnego, w związku z tym udaliśmy się do Sali Zabaw Młynek. Zabawy i radości było niesamowicie sporo. Z radością i zmęczeni wróciliśmy na świetlicę aby podsumować te dwa tygodnie.

 

* * *

 

Podsumowanie Ferii w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

2014-03-03

Podsumowanie Ferii w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
019
020

 

Wróć