Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Siedlce: Świetlica działa na maksa!

Za nami bardzo intensywne miesiące. W kwietniu nasze działania koncentrowały się na przygotowaniach do Dnia Dobra. Był to wyjątkowy dzień dla całej rodziny CARITAS. Liczne próby sprawiły, że śpiew dzieci hymnu „Błogosławieni Miłosierni” wywołał uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych.

 

W kolejnych tygodniach nie zwalnialiśmy tempa. 5 maja odwiedzili na strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda ich praca oraz zobaczyć także w co dokładnie  wyposażony jest wóz. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażaka.

 

Bardzo ciekawe okazały się również zajęcia kulinarne zorganizowane w ramach Programu „Żółty Talerz” Fundacji Kulczyk – wspólne przygotowanie pełnowartościowych smakołyków – kulek mocy. Było zdrowo i pysznie.

 

10 maja zrobiliśmy bardzo miłą niespodziankę pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach wręczając im laurkę z okazji ich święta – Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

 

Dzieci miały też możliwość przypomnieć sobie podstawowe zasady higieny osobistej oraz jamy ustnej podczas zajęć, które odbyły się w naszej świetlicy. Tergo dnia mieliśmy przyjemność gościć Panią higienistkę, która na co dzień pracuje w Centrum Stomatologicznym.

 

Mamy bardzo dużo planów na najbliższe dni i tygodnie. Serdecznie zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie na bieżąco relacjonujemy co u nas się dzieje. Do zobaczenia!

 

 

 

***

 

Siedlce: Świetlica działa na maksa!

2022-06-02

Siedlce: Świetlica działa na maksa!

Zdjęcia: Beata Kur i Małgorzata Kordylas

001
002
003
004
005
     

Wróć