Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Caritas Diecezji Siedleckiej: Zajęli II miejsce w konkursie PFRON

Na zdjęciu praca Grażyny Matejczuk z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie

Praca plastyczna uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej,  zdobyła II miejsce w kategorii Tkanina i Aplikacja w konkursie plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni”, ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Praca autorstwa Grażyny Matejczuk powstała pod opieką terapeuty/instruktora Renaty Witkowskiej.

 

- Grażyna jest skromną i bardzo utalentowaną osobą. Jako reprezentantka naszej placówki uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych na terenie naszego powiatu. Na konkurs wykonała pracę pt. „Bezszelestnie ku słońcu”, nad którą pracowała 4 miesiące – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

 

Do omawianego konkursu nadesłano ponad 140 prac plastycznych z ponad 30 placówek województwa lubelskiego. Na etapie wojewódzkim zostało nagrodzonych łącznie 15 prac  w kategoriach:  malarstwo i witraż, grafika i rysunek, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Wojewódzka Komisja Konkursowa 8. października 2020 r. wyłoniła laureatów prac, które wpłynęły do Oddziału Lubelskiego PFRON ramach tegorocznej edycji konkursu.

 

Jak zapewniają organizatorzy, poziom artystyczny i techniczny zgłoszonych prac był bardzo wysoki.  Nagrodzone  prace  zostały przekazane do Ogólnopolskiego etapu konkursu w Warszawie gdzie będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową.

 

Źródło: www.pfron.org.pl , oprac. AN

 

 

 

 

 

 

Wróć