Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Integracja tanecznym krokiem

V Integracyjny Bal Charytatywny w Parczewie to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz Caritas Diecezji Siedleckiej. W sobotni wieczór 23 stycznia, w Domu Weselnym „Jarmuł” zgromadziło się blisko 100 osób, czujących się związanymi silnymi więzami z tą charytatywną organizacją.

 

- Pierwszy Integracyjny Bal Charytatywny zorganizowaliśmy w 2011 roku. Nie uczestniczyło w nim wiele osób, ale byli to ludzie związani ściśle z naszą placówką. W miarę upływu lat, grono naszych przyjaciół powiększało się, co bardzo cieszy. Nie sposób więc nie podziękować tym, którzy z nami współpracują, wspierają nasze działania, przyczyniając się do rozwoju naszych podopiecznych – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik WTZ w Parczewie.

 

Świętują 10-lecie

 

W tym roku Warsztat i Świetlica Socjoterapeutyczna obchodzą swoje 10-lecie. - Z okazji tak ważnego jubileuszu, wspólnie zorganizowaliśmy bal, na który zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, księża, darczyńcy, sponsorzy, przyjaciele wspierający nasze działania od lat. Najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani statuetkami „Przyjaciel Caritas Diecezji Siedleckiej” w kategorii „Darczyńca” lub „Współpraca” – mówi Małgorzata Witkowska, kierownik parczewskiej Świetlicy. Na bal przybyły władze samorządowe zarówno ze szczebla wojewódzkiego, które reprezentował radny Sejmiku Wojewódzkiego pan Jerzy Szwaj, jak również powiatowego i gminnego z burmistrzem miasta Pawłem Kędrackim na czele. - W trakcie balu zaprezentowaliśmy działania Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie. Myślę, że zamierzony cel, któremu miało służyć spotkanie, został osiągnięty. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem pracy jaką wykonujemy, a swoją obecnością wyrazili wdzięczność i chęć dalszej współpracy. Spotkałam się z pozytywnym i serdecznym odbiorem całokształtu imprezy, zarówno pod względem charakteru jak i formy – mówi M. Witkowska.

 

…i 25-lecie

 

Tegoroczne spotkanie miało niezwykły wymiar, ponieważ impreza wpisała się również w obchody 25-lecia działalności diecezjalnej Caritas. - Bal traktujemy jako wydarzenie, które łączy naszą lokalną społeczność, niezależnie od tego, gdzie pracujemy i jakie mamy poglądy. Jednoczy nas idea wspierania działań Caritas i zbierania funduszy na szczytne cele – mówi E. Zielińska-Gomółka.

 

Atrakcje muzyczne

 

Podczas spotkania goście mogli posłuchać recitalu w wykonaniu Izabelli Nosal – uczennicy II klasy Gimnazjum Publicznego w Parczewie - podopiecznej świetlicy. Obejrzeli też film zrealizowany przez osoby z niepełnosprawnością pt. „Warto marzyć”, po czym podziwiali zdolności teatralne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w przedstawieniu „Dzikie łabędzie”. Szczególnym punktem programu był koncert zespołu „Des Cartes”, który był formą podziękowania za udział w licytacji.

 

Aukcja

 

Aukcja prac uczestników parczewskiego WTZ, oraz przedmiotów przekazanych specjalnie na ten cel przez przyjaciół placówki, była ważnym składnikiem programu. Sprawnie przeprowadził ją debiutujący w tej roli ks. Marcin Prudaczuk, wikariusz parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, goście okazali wielki gest i jeszcze większe serce, ponieważ wszystkie przedmioty zostały zakupione. Zebrano środki w wysokości 7450 zł, które przeznaczone będą na zakup projektora multimedialnego oraz na wymianę pieca centralnego ogrzewania na starej plebanii (mieszczą się tam jednostki Caritas), która zaplanowana jest na ten rok. Podczas balu można było także skosztować jubileuszowego tortu ofiarowanego, jak co roku, przez Zakład Cukierniczy „Markiza” z Milanowa.

 

Dziękują za wsparcie

 

Caritas Diecezji Siedleckiej składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uświetniły bal swoją obecnością. Dziękujemy za współpracę i wkład jaki wnoszą w osiągnięcia i rozwój naszych podopiecznych – mówi E. Zielińska-Gomółka.

 

 

 

* * *

 

V Integracyjny Bal Charytatywny w Parczewie

2016-01-28

V Integracyjny Bal Charytatywny w Parczewie

Zdjęcia: Stanisław Waszkiewicz

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
021
023

Wróć