Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Kiermasze Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie

Wakacje wcale nie muszą oznaczać błogiego lenistwa, a my jesteśmy tego najlepszym przykładem. Mimo, że pod koniec lipca wszyscy już marzyliśmy o pięknym słońcu i wypoczynku, to jednak zapał do pracy w nas nie ustawał. Tuż przed przerwą wakacyjną, 28 lipca, wzięliśmy udział w XVII Jarmarku Holeńskim organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi. Jarmark Holeński powiązany jest ze świętem prawosławnym, odpustem ku czci św. Antoniego. Zebrani na tej uroczystości mają okazję uczestniczyć w liturgii prawosławnej oraz posłuchać śpiewu polifonicznego. Na jarmarku swoje wyroby prezentuje kilkudziesięciu wystawców: malarzy, rzeźbiarzy, garncarzy i innych twórców ludowych. Jarmark w Holi to nie tylko rękodzieło, ale to również śpiew i muzyka ludowa. Na scenie skansenu w Holi prezentują się zespoły ludowe z różnych stron Polski.

 

Największym powodzeniem wśród naszych prac cieszyło się szkło podarowane przez Hutę Szkła „ODRODZENIE” w Parczewie, ozdobione techniką decoupage oraz ręcznie malowane przez naszych uczestników.

 

Kolejnym wydarzeniem, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze dzieła były Dożynki Powiatowe w Parczewie zorganizowane 1 września. Podczas święta plonów odbyła się prezentacja gmin oraz różnych wystawców. Organizatorzy uroczystości zapewnili liczne atrakcje, między innymi: konkurs na wieniec dożynkowy, występ zespołów ludowych i kapel oraz zabawy dla dzieci.

 

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, tym razem wzięciem cieszyły się przyborniki szkolne wykonane przez pracownię stolarską a ozdobione przez pracownię poligrafii i reklamy.

 

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie a Kupującym za zainteresowanie i wsparcie naszej placówki.

Wróć