Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Koncert Poetycki

17 maja, już po raz drugi mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych progach wspaniałych Parczewiaków. Mowa oczywiście o Marcinie Danielu Kowalczyku, Andrzeju Chodackim i Lechosławie Tarkowskim – czyli trzech muszkieterach poezji (jak z uśmiechem mówi o sobie i kolegach pan Andrzej), „a szpadami naszymi słowo” – dodaje.

 

Owocem współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Parczewie był koncert połączony z promocją najnowszego, trzeciego już, tomiku wierszy Marcina Kowalczyka pt. „Aria rozkołysanej nocy”. Jak mówi o autorze Longin Jan Okoń „Marcin jest bardem. Przy dźwiękach gitary śpiewa poezję własną i cudzą, do której komponuje muzykę.”

 

Spotkanie rozpoczęła pani kierownik Elżbieta Zielińska - Gomółka witając nasze zaprzyjaźnione gwiazdy. Występ artystów poprzedził wprowadzeniem także pan Marian Kowalski, porównując z kolei muzyków do trzech rycerzy poezji, którzy przygotowali dla nas liryczne misterium. Jak mówił: „Maj to miesiąc miłości, słowików, słodkiej czeremchy, rajskiego bzu. Czas, kiedy wrzucone w glebę ziarno kiełkuje i wzrasta oczekując na tylko dobre owoce. W tym czasie zawstydza nas Stwórca. Zawstydza nas naszym pośpiechem, chaosem, zwątpieniem, spóźnieniem, zapomnieniem… Na szczęście są chwile, które pozwalają się zatrzymać i odetchnąć. Dlatego radujmy się ich obecnością. Marcin zaprasza nas w podróż naszego życia. Czujemy się wybranymi szczęśliwcami, że to spotkanie słowa i melodii jest naszym udziałem.” Pan Marian dokonał też interpretacji wierszy z tomiku „Aria rozkołysanej nocy”.

 

Podczas swojego występu artyści zagrali wiersze Marcina Daniela Kowalczyka, Łukasza Kopisia, Longina Jana Okonia, Aleksandry Pieńkosz, Andrzeja Chodackiego i Eligiusza Dymowskiego.

 

Słowo to za mało by opisać czym był dla nas ten czas, który panowie nam poświęcili. Zupełnie za darmo, za zwykłe „dziękuję”. Swoją postawą dają świadectwo, że współczesny świat nie jest wcale materialny oraz, że człowiek może po prostu BYĆ dla drugiego człowieka i ofiarować mu cząstkę siebie, swojej twórczości.

 

Pani Ela podsumowała to wspaniałe piątkowe popołudnie dziękując za refleksję, wrażliwość i zatrzymanie się nad życiem.

 

Czasem trzeba po prostu znaleźć czas, by z pewnej perspektywy popatrzeć na to co robimy, kim jesteśmy, odetchnąć i ponownie wsiąść do pociągu, którym jest życie. Dziękujemy Wam Panowie za stworzenie ku temu sposobności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

Fotorelacja i wideo z koncertu będą dostępne na stronie www.wtzparczew.org

 

WTZ Parczew

 

* * *

 

Koncert Poetycki

2013-05-20

Koncert Poetycki

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie

DSC 0007
DSC 0008
IMG 6422
IMG 63s9h3a
IMG 6329.JPG
IMG 6332.JPG
IMG 6352
IMG 6417.JPG
IMG 6421.JPG
IMG 6424.JPG
IMG 6431.JPG
IMG 6458

Wróć