Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Milanów: Poznajmy twórczość seniorów i niepełnosprawnych

Występy zespołów, chórów, solistów, recytatorów z powiatu parczewskiego i przedstawienie grupy teatralnej „GOKTER” znajdą się w programie tegorocznego VI Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Milanowie. Twórcze wydarzenie odbędzie się 10 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w zespole pałacowo parkowym przy ul. Marii Konopnickiej 1.

 

Spotkanie organizowane jest przez Powiatową Bibliotekę Publiczną Centrum Kultury w Parczewie oraz Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie.

 

Celem przeglądu jest nie tylko zaprezentowanie twórczości artystycznej seniorów i osób niepełnosprawnych, ale także szukanie inspiracji do tworzenia nowych rozwiązań i pomysłów w pracy artystycznej, rozwijanie pasji, a także szukanie sposobu na wyrażenie samego siebie.

 

- Sztuka, a w przypadku osób z różnymi niepełnosprawnościami rozumiana jako arteterapia, jest świetną formą, aby dotrzeć do głębi naszych uczuć, emocji. Pomaga nam zrozumieć siebie i otaczający nas świat. Kontakt, z szeroko rozumianą sztuką, działa kojąco na człowieka w każdym wieku. Stąd też szeroki wachlarz prezentowanych na przeglądzie form. To także integracja różnych środowisk, wymiana doświadczeń i aktywnie spędzony czas - mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

 

- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie osób biorących udział w Przeglądzie. Wiemy, że sumiennie przygotowują się odpowiednio wcześniej aby zdobyć pierwszą nagrodę w swojej kategorii. A nagrody są kuszące. Wystąpią zarówno zespoły ludowe z terenu powiatu parczewskiego, jak i osoby indywidualne. Po analizie kart zgłoszeń, 10 lipca w Milanowie, wystąpi około 60 osób – mówi Ewelina Rudkowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie.

 

 

(AN)

 

 

Wróć