Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Parczew: „Sprzątanie świata” i konkurs!

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” w czwartek 8 października 2020 r. niepełnosprawni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zadbają o piękno zarośniętych ścieżek przyrodniczych w Makoszce (woj. lubelskie). Do uczestników tej jednostki skierowany jest też konkurs plastyczny!

 

Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 spotkaniem z leśniczym Nadleśnictwa Parczew w Makoszce. Następnie wszyscy udadzą się na ścieżkę przyrodniczą.

 

- W tym roku akcja nie będzie polegała na zbieraniu śmieci pozostawionych w sezonie przez turystów, ale uczestnicy WTZ otrzymają zadanie opielenia zarośniętych ścieżek – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka.

 

Na koniec, ok. godz. 13.00, zaplanowane jest ognisko.

 

W akcję zaangażowanych jest 6 podopiecznych oraz 3 opiekunów. Pozostali uczestnicy Warsztatu będą porządkować teren wokół budynku placówki.

 

Aby przybliżyć sylwetkę św. Franciszka – patrona ekologii, placówka zorganizowała konkurs plastyczny dla uczestników Warsztatu -  szczegóły na załączonym plakacie i w regulaminie konkursu na stronie www.siedlce.caritas.pl (poniżej).

 

(EZ-G, AN)

 

Wróć