Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Parczew: Uczestnicy WTZ biorą udział w arteterapii

Muzykoterapia, choreoterapia, biblioterapia a nawet poznanie specyfiki street art i wspólne wykonanie muralu – to zajęcia, w których już od czerwca 2021 r. będą brały udział osoby z niepełnosprawnościami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Arteterapię poprowadzą pracownicy Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

 

Planowane zajęcia mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych. Przeniesienie się do świata kultury i sztuki przynosi wiele zalet, kreuje wyobraźnię i pozwala łatwiej odnaleźć się w teraźniejszości.

 

Pierwsze spotkanie, mające charakter organizacyjny i zapoznawczy, odbyło się 11 czerwca 2021 r. w Warsztacie przy ul. Kościelnej 53 i otworzyło cykl przygotowany przez Ewelinę Rudkowską i Elżbietę Jarosz z PBP-CK w Parczewie.

 

- Ogromnie nam miło, że wreszcie mogliśmy się widzieć z uczestnikami Warsztatu. Spotkania planowaliśmy już rok temu, jednak okres pandemii nam to uniemożliwił. Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć z arteterapii. Mam nadzieję, że zainteresujemy uczestników Warsztatu i zmotywujemy, siebie nawzajem, do działania po tak długiej przerwie – mówi Ewelina Rudkowska p.o. dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

 

Na uczestników parczewskiej jednostki Caritas czekają również działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu oraz sztuk plastycznych, takich jak malarstwo, rzeźba, grafika i inne.

 

- Będziemy rozpoznawać gatunki muzyczne poprzez słuchanie utworów i poznawanie artystów, wspólnie odkryjemy świat filmu, prezentując się przed kamerą. Porozmawiamy o malarstwie i jego technikach. Na spotkania zaprosimy artystów z dziedziny muzyki, malarstwa i rzeźby – dodaje E. Rudkowska.

 

Więcej informacji:

 

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, ul. Kościelna 53, tel. 504-037-075, www.wtzparczew.org.

 

 

(E. Rudkowska, oprac. AN)

 

 

 

***

Parczew: Uczestnicy WTZ biorą udział w arteterapii

2021-06-16

Parczew: Uczestnicy WTZ biorą udział w arteterapii

Zdjęcia: Agnieszka Czuryło

001
002
003
 

 

Wróć