Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Pierogowe szaleństwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

Prowadzone zajęcia w palcówce takiej jak nasza mają na celu szeroko rozumianą rehabilitację zawodową i społeczną naszych podopiecznych. Jednym z jej elementów jest trening kulinarny, który dwa razy w roku poszczególne pracownie realizują w sali Gospodarstwa Domowego. Podczas tego treningu uczestnicy ustalają potrawę do przygotowania, sprawdzają przepis oraz robią listę zakupów, z którą udają się do sklepu. Kolejnym etapem jest wykonanie zaplanowanego dania zgodnie z przepisem, posprzątanie miejsca pracy, degustacja i omówienie treningu. Tak przeprowadzone zajęcia mają na celu nabywanie umiejętności przygotowywania prostych potraw, nakrywania stołu, poznania zasad savoir vivre, obsługi sprzętu i rozwijania samodzielności oraz zaradności życiowej.

 

We wtorek, 25 marca Pracownia Poligrafii i Reklamy sprawdzała swoje umiejętności nie tylko kulinarne. Wyzwanie było nie lada. Postanowili zmierzyć się z przygotowaniem pierogów ruskich. Ustalenie przepisu i zrobienie zakupów okazało się niczym w stosunku do tego, jaką pracę trzeba było wykonać podczas np. zagniecenia ciasta. Poradzili sobie jednak świetnie. Umieszczenie farszu na cieście i nadanie pierogowi właściwego kształtu to świetna okazja do rozwijania sprawności manualnej rąk. W tym momencie prośba do rodziców, żeby czasem i w domu pozwolili swoim dzieciom na takie chociażby pierogowe szaleństwo. Nie da się wyręczać kogoś całe życie, a poza tym okazuje się, że taka praca w kuchni może przysporzyć wiele radości, samorealizacji i dać ogromnie dużo satysfakcji.

 

Brawo Kamil, Łukasz, Justyna, Grażyna, Aneta i pani Agnieszka. Wszyscy byli zachwyceni efektem ich pracy, a dowodem na to mogą być liczne pytania o możliwość dokładki.

 

A żeby udowodnić, że jesteśmy naprawdę świetnymi kucharzami podajemy sprawdzone, niezawodne i zawsze udające się ciasto na pierogi:

 

3 szkl. mąki

1 szkl. wrzątku

1 jajko

szczypta soli

* * *

 

Pierogowe szaleństwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

2014-03-25

Pierogowe szaleństwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
     

Wróć