Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie na zajęciach w MCK

W tym roku obchodzimy 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego kraju w dniach 1-11 maja zaplanowane są koncerty oraz inne przedsięwzięcia promujące działania zainicjowane dzięki funduszom unijnym. Ponad 1300 atrakcji w 16 województwach przez 11 dni czeka na zwiedzających podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Projekty, które powstały przy udziale środków unijnych „otworzą swoje drzwi” dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem.

 

W ramach tych działań Młodzieżowe Centrum Kariery w Parczewie działające przy OHP w dniu 7 maja 2014 roku zaprosiło uczestników naszego Warsztatu na zajęcia, których współorganizatorem był Ośrodek Szkolenia Zawodowego. Spotkanie poprowadziła pani Marta Kieler, która dała nam za zadanie przedstawić, co zyskaliśmy poprzez przystąpienie do Unii. Pracując w trzech grupach mieliśmy okazję poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę na temat działań podjętych w całym kraju, ale także w naszym mieście i najbliższym otoczeniu w ramach funduszy unijnych.

 

Zajęcia, jak zawsze, upłynęły w miłej atmosferze. Przygotowany został dla nas drobny poczęstunek, a każdy uczestnik zajęć dostał upominek.

 

Warto wspomnieć, iż zarówno Młodzieżowe Centrum Kariery, jak i Ośrodek Szkolenia Zawodowego powstały w ramach projektu OHP, jako realizator usług rynku pracy. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Dla tych, którzy nie wybrali się do MCK odbyły się w naszym Warsztacie zajęcia prowadzone przez Panią Elżbietę Kosiec – naszego psychologa. Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z posiadania Internetu. Dowiedzieliśmy się, ze do takich zagrożeń należą: zbyt długie i częste korzystanie z komputera, zakupy przez Internet, itp. Wszyscy bardzo chętnie włączaliśmy się w te zajęcia i chętnie udzielaliśmy odpowiedzi na zadawane przez Panią Elę pytania. Pani psycholog przestrzegła też nas przed zawieraniem znajomości z nieznanymi nam osobami. Te zajęcia okazały się bardzo przydatne, ponieważ uświadomiły nam powagę zagrożeń wynikających z posiadania Internetu.

 

* * *

 

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie na zajęciach w MCK

2014-05-07

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie na zajęciach w MCK

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
 

Wróć