Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

W dniach 16-18 czerwca 2013 r. ma miejsce wizytacja duszpasterska Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Jednym z punktów tej wizytacji było spotkanie z uczestnikami i kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej, które miało miejsce na starej plebanii 18 czerwca. W wizycie tej uczestniczyły również dzieci i kadra ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej i koordynator Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Śpiewająco Ks. Biskupa powitały dzieci ze świetlicy. Następnie w imieniu wszystkich placówek działających w strukturach Caritas w Parczewie powitała pani kierownik Warsztatu Elżbieta Zielińska - Gomółka. „To dla nas bardzo ważne, że w swoim programie wizytacji duszpasterskiej pamiętałeś o niepełnosprawnych, chorych, ubogich i tych, którzy są tutaj z nimi. Potrzebujemy wzmocnienia. Jesteśmy podobni do uczniów z Janowej Ewangelii, którzy widząc człowieka niewidomego od urodzenia pytali: kto zgrzeszył? Jezus odpowiedział: „Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale stało się tak, aby się na nim objawiły sprawy Boże”. Okazuje się, że nie jest łatwo dostrzec Boże sprawy, a tym bardziej przyjąć to, co Pan Bóg zaproponuje. Tutaj właśnie tego się uczymy. Nasza stara plebania, bo tak mówimy o tym miejscu, służy osobom, które potrzebują szczególnej troski, opieki i miłości.”

 

Dzięki wieloletniej współpracy Caritas Diecezji Siedleckiej i parafii Św. Jana Chrzciciela udaje nam się prowadzić w tym miejscu, takie dzieła jak Warsztat Terapii Zajęciowej, Świetlica Socjoterapeutyczna, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego. Poprzez realizację tych dzieł staramy się służyć tym, którzy tej posługi oczekują.

 

W imieniu naszych podopiecznych głos zabrała Ewelina, która wyraziła radość ze spotkania i podkreśliła, że każda z niepełnosprawnych osób postrzega Warsztat inaczej, ale jest to dla nich miejsce, gdzie czują się dobrze i bezpiecznie. „Tu rozwijamy swoje talenty i zainteresowania, a także mamy możliwość przebywania wśród rówieśników. Uczymy się pracy i pomagamy sobie wzajemnie” – mówiła.

 

Ksiądz Biskup, z właściwą sobie pogodą ducha i spokojem, bardzo szybko nawiązał kontakt z naszymi podopiecznymi. Z uśmiechem na twarzy wypytywał o ich imiona, nawiązywał do ważnych postaci biblijnych i opowiadał ich historie. Prowadząc dialog przekazywał istotne treści dotyczące istoty Pana Boga w naszym życiu. Poprzez osobisty kontakt z każdym uczestnikiem spotkania starał się, aby nikt nie został niezauważony i pominięty.

 

Wyrazem naszej wdzięczności były kwiaty i praca wykonana przez Grażynę, uczestniczkę naszego Warsztatu, a także utwór zagrany na keyboard przez Pawła – osobę niepełnosprawną.

 

Dziękujemy Ci Nasz Pasterzu za to, że byłeś z nami. Odwołując się do słów Papieża Franciszka, który zachęcał wszystkich do wzajemnej za siebie modlitwy, tak i my prosimy o modlitwę za nas.

 

WTZ Parczew

* * *

 

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

2013-06-20

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie

DSC 0484.JPG
DSC 0493.JPG
DSC 0495.JPG
DSC 0499.JPG
DSC 0502.JPG
DSC 0506.JPG
DSC 0509.JPG
DSC 0514.JPG
DSC 0517.JPG
DSC 0527.JPG
DSC 0538.JPG
DSC 0543.JPG
DSC 0551.JPG
DSC 0553.JPG
DSC 0560.JPG
DSC 0561.JPG
DSC 0562.JPG
DSC 0564.JPG
DSC 0570.JPG
DSC 0574.JPG

Wróć