Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2016

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
Podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 2006 roku przyjęta została Konwencja Praw Osób Żyjących
z Niepełnosprawnością.
Według jej zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału
w życiu politycznym i kulturalnym.

Wpisując się w obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych we wszystkich oddziałach ZUS na terenie naszego kraju
2 grudnia zorganizowany został „Dzień osób z niepełnosprawnością”.

Siedlecki oddział ZUS włączając się w obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizował w swojej siedzibie przy ul. Browarnej 12 specjalne wykłady, porady i świąteczny kiermasz. W Sali Obsługi Klienta każdy zainteresowany mógł skorzystać z porad specjalistów Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Natomiast w sali konferencyjnej odbyły się prelekcje dotyczące podstaw języka migowego oraz zasad savoir-vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

W holu budynku można było zakupić prace wykonane przez Uczestników WTZ Siedlce oraz bliżej poznać naszą placówkę i jej zadania.

 

 

* * *

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2016

2016-12-08

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2016

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
S0106447.JPG
S0246462.JPG
S0296467.JPG
S0356473.JPG
 

Wróć