Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

„Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” – sztuka w wykonaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej z Siedlec

Przedstawiamy Państwu film „Legenda o Lechu, Czechu  i Rusie”, który zrealizowany został przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach na potrzeby IV Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej.

Film ukazuje pracę uczestników i terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach podczas przygotowywania sztuki teatralnej.  Sztuka „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” przygotowana została specjalnie na XVI Edycję Koncertu Integracyjnego „Ten Sam Świat”, który w minionym roku 2016 odbywał się pod hasłem: „Kto Ty jesteś? Polak mały”,
a nawiązywał do obchodów1050-lecia Chrztu Polski.

Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat” już od 16 lat organizowany jest przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Siedlec. Impreza ta jest nieodzownym elementem corocznej działalności placówki, a także już na stałe wpisała się w życie kulturalne miasta Siedlce.

Poprzez występy i prezentacje pragniemy przybliżyć mieszkańcom miasta środowisko osób niepełnosprawnych oraz pokazać talenty jakie drzemią w każdym z nich. Celem koncertu jest integracja środowiska niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz prezentacja działań artystycznych tj. (występy teatralne, śpiew, taniec, recytacja i inne) placówek działających na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych na terenie Regionu Siedleckiego, sąsiednich powiatów i Diecezji Siedleckiej.

Ostatnia XVI Edycja Koncertu Integracyjnego zgromadziła na deskach Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce ponad 300 artystów z 29 placówek.

 

Wróć