Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Mikołajki w stolicy Polski

Dzień 6 grudnia rozpoczęliśmy dość wcześnie. O godzinie 700 spotkaliśmy się wszyscy, terapeuci i uczestnicy przy Katedrze Siedleckiej. Nasze poranne spotkanie wiązało się z wyjazdem do Warszawy.
Powoli tradycją staje się uczestnictwo naszej placówki w Koncercie Mikołajkowym „5 złotych minut… ratujących życie”, którego organizatorem jest Fundacja PROMETEUSZ. Po za koncertem czekała na nas wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej oraz w Muzeum Geologicznym.

Mikołajki w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie RP, gdzie po dokładnej kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu mogliśmy rozpocząć zwiedzanie Sejmu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do hollu, gdzie ustawiony jest makieta przedstawiająca kompleks budynków Sejmowych. Następnie udaliśmy się do galerii Sali Posiedzeń Sejmu, pod tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz do Sali Kolumnowej.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego było drugim punktem naszej wizyty w stolicy. Wspomniane muzeum jest jedynym w Polsce, które eksponuje w sposób pełny zagadnienia budowy geologicznej Polski. Na wystawach ustawionych tematycznie zobaczyliśmy rozmaite okazy skał, minerałów i skamieniałości. Największe wrażenie wywarły na nas szkielety zwierząt z epoki lodowcowej – mamuta, nosorożca włochatego
i niedźwiedzia jaskiniowego, a także dilofozaura – dwunożnego polskiego dinozaura.

Trzecin punktem Mikołajek w Warszawie była hala TORWAR na której zorganizowany był wspomniany wcześniej Koncert Mikołajkowy „5 złotych minut… ratujących życie”. Organizatorem koncertu była Fundacja PROMETEUSZ, która od lat zajmuje się propagowaniem i nauczaniem udzielania pierwszej pomocy w warunkach przedszpitalnych. W tym roku na scenie zobaczyliśmy takie gwiazdy muzyki jak: ANTEK SMYKIEWICZ, JULA, FUTURE FOLK, SYLWIA LIPKA, SYLWIA PRZYBYSZ. Jak co roku w świat magii przeniósł wszystkich MACIEJ POL.

Mikołajki w stolicy Polski zorganizowało dla nas Biuro Podróży AGA TOUR, a bezpieczną drogę zapewniła firma EURO TRANS.

Dziękujemy.

2016-12-09

Mikołajki w stolicy Polski

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF7176.JPG
DSCF7182.JPG