Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

„Mój Dom Mazowsze” - rozstrzygnięcie konkursu Mazowieckiego Centrum Pomocy Rodzinie

Za nami I Edycja Konkursu Plastycznego „Mój Dom Mazowsze” skierowanego do osób niepełnosprawnych z województwa mazowieckiego: uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej, pracujących w zakładach aktywności zawodowej, pracujących w podmiotach ekonomii społecznej, uczestników szkół integracyjnych i specjalnych oraz członków stowarzyszeń i fundacji wspierających osoby niepełnosprawne. Jego Organizatorem było Mazowieckie Centrum Pomocy Rodzinie.

Do konkursu mogły być zgłaszane prace w pięciu kategoriach

• malarstwo i witraż,
  • rysunek i grafika,
  • rzeźba kameralna i płaskorzeźba,
  • tkanina i aplikacja,
  • techniki multimedialne

Na I Edycję Konkursu Plastycznego „Mój Dom Mazowsze” wpłynęło łącznie 96 prac, z których jury wybrało 18, a następnie przyznało nagrody i wyróżnienia. Spośród nadesłanych prac jury doceniło, nagrodziło i wyróżniło również prace naszych podopiecznych.

Kategoria malarstwo i witraż:

I. MIEJSCE - Monika Parapura, „Katedra pod opieką moich skrzydeł”

II.MIEJSCE - Krzysztof Matuła, „Wodopój”

III. MIEJSCE - Halina Krzciuk, Krzysztof Rdzanek, „Mój dom - tam gdzie mogę być sobą”

Wyróżnienie - Maciej Wnuk, „Mazowsze w pigułce”

Kategoria rysunek i grafika:

I. MIEJSCE - Marcin Michalak, „Mazowiecka wieś - weselnicy”

II. MIEJSCE - Włodzimierz Słojewski, „Mazowiecki Strumyk”

III. MIEJSCE - Grzegorz Melańczuk, „Tu jest mój dom”

Wyróżnienie - Damian Chojecki, „Zamek w Liwie”

Wyróżnienie - Krzysztof Paul, „A to Polska właśnie”

Kategoria techniki multimedialne: grafika komputerowa, animacja, film:

I. MIEJSCE - Iga Pawlińska i Paweł Grochowski, “Mój dom Mazowsze”

II. MIEJSCE - Karol Chudzik i Artur Odzimek, “Mój dom Mazowsze”

I to nie jeszcze wszystko…

Spośród laureatów I Edycji Konkursu Plastycznego „Mój Dom Mazowsze” komisja przyznała również nagrodę specjalną, którą otrzymał Marcin Michalak za swoją pracę „Mazowiecka wieś – weselnicy”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-11-27

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.