Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

"niepełnoSPRAWNI i marzenia"

22 października br. w Kinie MERKURY w Białej Podl. już po raz IV odbył się Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego tematem była „Niepełnosprawność i Marzenia”. Organizatorem Festiwalu Filmowego był Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Ośrodku MISERICORDIA Caritas w Białej Podl. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski.

Tegoroczną imprezę rozpoczął film pozakonkursowy „Sprawni żeglarze” prezentujący żeglarską przygodę uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Skórca i Białej Podl. na Mazurach.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 14 filmów zgłoszonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy i Domy Pomocy Społecznej. Wszystkie filmy zaprezentowane zostały na „dużym ekranie” a jury w skład którego weszli Anna Skerczyńska - Przewodnicząca, Urszula Adamiak, Maria Nazaruk, Marta Simonowicz, Tomasz Rzeczkowski, ks. Paweł Zazuniak wybrało zwycięzców.

I nagrodę otrzymał film „Latawiec” Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej. II miejsce przypadło dla Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu za film „Gwiazdą być”, a III miejsce zdobył film „Nasz wspólny świat i marzenia do spełnienia” Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej. Również publiczność zgromadzona w Kinie MERKURY mogła poczuć się jak członkowie jury i wybrać film, który podobał się im najbardziej. Nagrodę publiczności otrzymał film „Latawiec” Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej – zdobywca pierwszej nagrody.

Na zakończenie festiwalu wszyscy zebrani mogli obejrzeć film „Czy na prawdę wierzysz”.

Posłuchaj wypowiedzi Ks. Marka Bieńkowskiego - Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej

Posłuchaj wypowiedzi Michała Litwiniuka - Zastępcy Prezydenta Miasta Biała Podlaska

Posłuchaj wypowiedzi Anny Utka - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej

2015-11-03