Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

„Niepodległa i niepełnosprawni” nagrodzona przez PFRON.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest konkursem popularyzującym szeroko rozumianą ideę integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych oraz rozwój osobisty artystów.

Konkurs skierowany jest dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Tegoroczna, XVI już edycja konkursu, wpisała się w narodowe obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w związku z czym odbyła się pod hasłem „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Kategorie, w których należało wykonać prace to: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, fotografia i film.

W tegorocznej XVI Edycji Konkursu - na szczeblu wojewódzkim - udział wzięło kilku podopiecznych WTZ Siedlce, których prace plastyczne powstawały w Pracowni Rękodzieła Artystycznego pod okiem terapeuty Pana Mirka Chromińskiego.

Trzecie miejsce w kategorii rysunek i grafika zdobył Piotr Fierosiewicz, uczestnik WTZ Siedlce, za obraz „Niepodległa
i niepełnosprawni”.

Gala podczas której można było zobaczyć nagrodzone prace odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w sali
im. Stefana Starzyńskiego.

 

***

„Niepodległa i niepełnosprawni” nagrodzona przez PFRON.

2018-10-29

„Niepodległa i niepełnosprawni” nagrodzona przez PFRON.

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCN0756.JPG
DSCN0760.JPG
DSCN0763.JPG
DSCN0764.JPG
DSCN0788.JPG
DSCN0805.JPG
DSCN0852.JPG
DSCN0864.JPG

Wróć