Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Podium dla „TYGRYSÓW” - V Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia

W miniony wtorek w holu „Domu nad Stawami” w Siedlcach już po raz piąty odbył się Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia. Organizatorem turnieju był DPS „Dom nad Stawami” w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Domu nad Stawami”.

V edycja turnieju zgromadziła 10 drużyn reprezentujących następujące placówki: Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego „Medyk” w Siedlcach, Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób
z autyzmem w Siedlcach, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, Warsztaty Terapii Zajęciowej
w Siedlcach, Kisielanach i Skórcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Gostchorzy oraz DPS Siedlce, który reprezentowały dwie drużyny. W przerwie zawodów wystąpiły cheerleaderki i grupa wokalna z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach pod kierunkiem Justyny Wojewódzkiej.

Oficjalnego otwarcia V Wiosennego Integracyjnego Turnieju Boccia dokonała Pani Maria Wierzejska Dyrektor „Domu nad Stawami” DPS w Siedlcach.

Wszystkie przybyłe drużyny podzielone zostały na dwie grupy – A i B. Która drużyna trafi do konkretnej grupy rozstrzygnięte było wcześniejszym losowanie. W walce o podium brały udział cztery drużyny – po dwie najlepsze z każdej grupy, które zdobyły największą liczbę punktów.

Nasze „TYGRYSY” z WTZ Siedlce uplasowały się na drugim miejscu w grupie co umożliwiło im dalszą walkę o podium.

W półfinale trafiliśmy na drużynę „PUCHATKÓW” z ŚDS przy MOPR w Siedlcach. Po zaciętej walce niestety nie udało się nam przedostać do finału turnieju i walczyć o pierwsze miejsce. Ulegliśmy świetnie grającym „PUCHATKOM” – którzy to zostali mistrzami turnieju. Pomimo przegranej czekał na nas jeszcze jeden mecz, tym razem o miejsce trzecie. Naszym przeciwnikiem w boju o podium była drużyna „STAWOWIAKÓW” z DPS w Siedlcach, która również przegrała bój o finał
i szansę walki o pierwsze miejsce po przegranym meczu z „SOKOŁAMI” z MOW w Gostchorzy. Zmotywowani i głodni sukcesu przystąpiliśmy go gry. Po emocjonującej grze wszystko było już jasne. Trzecie miejsce V Wiosennego Integracyjnego Turnieju w Boccia przypadło „TYGRYSOM” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

Reprezentacja naszej placówki jak i sukces „TYGRYSÓW” nie wzięła się z nikąd. Przed turniejem w naszym WTZ organizowane były gry treningowe, nauka zasad jak i trening taktyczny. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił, a spośród nich wybrani zostali najlepsi.

Drużyna „TYGRYSÓW” WTZ Siedlce podczas V Wiosennego Integracyjnego Turnieju w Boccia

1. Damian Chojecki – kapitan drużyny
  2. Paweł grochowski
  3. Piotr Fierosiewicz
  4. Krzysztof Matuła

Trenerem i opiekunem naszej reprezentacji był Pan Mirek Chromiński – terapeuta z naszego WTZ. To pod jego czujnym okiem budowana była drużyna „TYGRYSÓW” oraz jej późniejszy sukces.

GRATULUJEMY!!!

Wyniki V Wiosennego Integracyjnego Turnieju w Boccia 2017

Miejsce I        „PUCHATKI” ŚDS przy MOPR w Siedlcach

Miejsce II       „SOKOŁY” z MOW w Gostchorzy

Miejsce III     „TYGRYSY” z WTZ Siedlce

Podium dla „TYGRYSÓW” z WTZ Siedlce - V Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia

2017-04-28

Podium dla „TYGRYSÓW” z WTZ Siedlce - V Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF9005.JPG
DSCF9009.JPG