Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Podopieczni WTZ w Siedlcach nagrodzeni w konkursie

Krzysztof Matuła, podopieczny Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach, zajął I miejsce w kategorii Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba w wojewódzkim etapie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs organizowany przez PFRON to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

 

Nagroda w etapie wojewódzkim jest dalszą kwalifikacją do etapu ogólnopolskiego tego konkursu, w którym rywalizują prace nagrodzone we wszystkich województwach.

 

Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych, obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Świat za sto lat”.

 

18 października 2022 r. w Oddziale Mazowieckiego PFRON Wojewódzka Komisja Konkursowa, dokonała oceny prac w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia.

 

Wśród prac ocenianych w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba I miejsce zajęło dzieło podopiecznego WTZ Siedlce Krzysztofa Matuły, który wykonał pracę o tytule: „Świat za sto lat - szklany dom”. Powstało ono pod kierunkiem terapeuty  - Mirosława Chromińskiego. W konkursie wyróżniona została również praca Agnieszki Jaszczuk pt. „Świat za sto lat – kartka z przyszłości” w kategorii malarstwo i witraż.

 

 

(AN)

 

***

Podopieczni WTZ w Siedlcach nagrodzeni w konkursie

2022-11-04

Podopieczni WTZ w Siedlcach nagrodzeni w konkursie

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach (001-Krzysztof Matuła "Świat za sto lat - szklany dom", 002-Agnieszka Jaszczuk Świat za sto lat - kartka z przyszłości")

001
002
   

 

Wróć