Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Siemiatycka Stajenka 2015

Siemiatycka Stajenka to Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Ta cykliczna impreza organizowana jest co roku przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Siemiatycz. W tym roku była to już piąta edycja przeglądu, na której nie zabrakło również i naszych RADOSNYCH - grupy wokalno tanecznej z WTZ Siedlce.

V edycja Podlaskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Siemiatycka Stajenka 2015” odbyła się w Siemiatyckim Domu Kultury. Jak co roku głównym celem przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowego kolędowania. Dzięki kolejnej edycji przeglądu mogliśmy pogłębić swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 14 zespołów z rożnych placówek.

Na deskach Siemiatyckiego Domu Kultury zobaczyć mogliśmy m.in. zespoły z WTZ Biała Podlaska, Skórzec, Szumowo, Mońki czy Sokółki. RADOŚNI w skład którego weszli Milena, Ania, Agnieszka, Kuba, Karol i Łukasz zaśpiewali Przybieżeli do Betlejem oraz Zaśnij dziecino.

 

Po występach wszyscy uczestnicy V edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez organizatorów oraz pobawić się na dyskotece choinkowej.

 

 

 

* * *

 

Siemiatycka Stajenka 2015

2015-01-26

Siemiatycka Stajenka 2015

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach

001
002
003
004

Wróć