Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Szukamy Nikifora 2017

227 prac musiało ocenić jury VI Edycji Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”, aby wybrać te najlepiej wpisujące się w tematykę konkursu. W minioną sobotę, 2 grudnia w Hotelu Arche w Siedlcach już po raz VI odbył się wernisaż prac zgłoszonych na konkurs. Tegoroczna, VI edycja wpisywała się w XX Targi Rękodzieła Artystycznego, które w dniach 2 – 3 grudnia zorganizowała Grupa Arche. Organizatorem Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” była firma Arche S.A. oraz Fundacja Leny Grochowskiej. Celem konkursu była prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym z zakresu sztuki nieprofesjonalnej oraz promocja twórców amatorów, a jego przedmiotem wszelkie dzieła z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku oraz rzeźby.

W tegorocznym „Nikiforze” naszą placówkę reprezentowało 7 uczestników z 18 pracami. Dzieła, które zgłoszone zostały na konkurs powstały pod okiem Pana Mirka Chromińskiego, terapeuty z pracowni rękodzieła artystycznego oraz Pani Anny Wysockiej - terapeuty z pracowni gospodarstwa domowego.

Jury, w skład którego weszli Lena Grochowska – Prezes Fundacji Leny Grochowskiej, malarka, Władysław Grochowski – Prezes Arche S.A., Piotr Tołwiński – Artysta, fotograf, Monika Wojciechowska – Dyrektor kreatywny Arche, Mirosław Zdrodowski – Artysta, grafik przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Zostały przyznane następujące nagrody:
Nagroda Grand Prix – w wysokości 3 000 zł
Ignacy Pałka – obraz „Wielkie otwarcie”

I nagroda – w wysokości 1000 zł
Marcin Michalak – zestaw obrazów: „Mazowiacy”, „Stadnina”, „Mój kraj” (Caritas WTZ Siedlce)

II nagroda – w wysokości 600 zł
Leszek Oborski – obraz „Wiosenne ptaki”

III nagroda – w wysokości 400 zł
Tomasz Żaglewski – zestaw obrazów: „74 Tour de Pologne”, „Formuła 1”, „Akrobacje Lotnicze”

Wyróżnienia specjalne - w wysokości 100 zł
Anna Krzemińska – zestaw obrazów: „Król”, „Pan Łukasz”, Jesienna Martwa Natura”
Łukasz Tarka – zestaw obrazów: „Stary dom w Rosoczy”, „Dworek w Rosoczy”
Karolina Bakiera – obraz „Portret Mamy”
Damian Czerwiński – zestaw obrazów: „Święte Miasto”, „Stare Olemby”, „Wiatrak nad rzeką”
Łukasz Apacki – obraz „Szanuj bliźniego swego jak siebie samego” (WTZ Ełk)
Konrad Mućko – zestaw obrazów: „Anioł w kwiatach 1”, „Anioł w kwiatach 2” (Caritas WTZ Siedlce)
Agnieszka Duszczyk – obrazy: „Muzykanty”, „Sen nocy letniej”
Łukasz Hadusz – zestaw obrazów: „To moja ulica”, Gołąb na dachu”, „Ptak” (WTZ w Starej Wsi)
Wojciech Gajzler – zestaw obrazów: „Rodzina z psem”, „Spacer z mewami”, „Krupówki”
Krzysztof Matuła – zestaw obrazów: „Drohiczyn nad Bugiem”, „Anioł w kwiecie”, „Rodzina Aniołów”

2017-12-07

Szukamy Nikifora 2017

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF3972.JPG
DSCF3977.JPG