Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

„W plecaku przez świat”

„niePEŁNOSPRAWNI i podróże” to motyw przewodni X Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 18 października w Kinie Merkury w Białej Podlaskiej. Jego organizatorem był miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej działający pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Festiwal jest skierowany do placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierających ich rehabilitację społeczną, a także zawodową. Jego celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych, pokazanie szerszemu gronu ich możliwości oraz talentów.

 

Na potrzeby tegorocznego festiwalu stworzyliśmy film pt.: „W plecaku przez świat”, który wykonaliśmy techniką animacji poklatkowej.

Czym jest animacja poklatkowa? To technika tworzenia filmów animowanych, która polega na przesuwaniu małymi ruchami obiektu i z każdym ruchem sfotografowaniu go. Ponieważ wszystkie klatki (zdjęcia) są odtwarzane po kolei, technika ta pozwala uzyskać efekt ruchu obiektu.

 

Do produkcji naszego filmu trwającego trochę ponad 3 minuty zrobiliśmy blisko 2000 zdjęć, a wszystkie postacie, rekwizyty i pojazdy w filmie wykonane zostały przez nas. Inspirację do stworzenia animacji „W plecaku przez świat” jest życie pochodzącego z Florydy (USA) Kevana Chandlera, mężczyzny żyjącego z rdzeniowym zanikiem mięśni.

 

Nie będziemy rozpisywać się o bohaterze naszej produkcji. Zachęcamy Was do poznania historii Kevana oraz do obejrzenia „W plecaku przez świat”, który znajdziecie na naszym profilu facebook, o tutaj https://www.facebook.com/profile.php?id=100071215366803

 

„W plecaku przez świat”

2023-10-26

„W plecaku przez świat”

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlach.

wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik
wynik

 

Wróć