Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

WYPRAWA DO ŁEBY

W dniach 25.08 – 01.09.2012r. nasz Warsztat Terapii Zajęciowej spędził kilka dni w Ośrodku Rehabilitacyjnym ZDROWTEL w Łebie. Zdrowtel, to zespół pięciu pawilonów z zapleczem gastronomicznym i rehabilitacyjnym, położony w lesie sosnowym, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku i hałasu. Natomiast miasto Łeba rozciąga się między morzem a jeziorami: Łebsko i Sarbsko, w strefie krajobrazu chronionego. To znany nadmorski kurort, ośrodek sportów wodnych z nowoczesnym portem jachtowym. Miasto otoczone jest lasami Rezerwatu "Mierzeja Sarbska" i znajduje się w bliskim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Ze względu na bogactwo fauny i flory, niepowtarzalne piękno Wydm Ruchomych oraz nieskazitelnie czysty klimat został on zaliczony przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery.

 

Każdego dnia w godzinach rannych wszyscy uczestnicy naszego turnusu odbywali kompleksową rehabilitację pod okiem specjalistów, by następnie udać się na plażę, gdzie graliśmy w siatkówkę, pływaliśmy w morzu i oczywiście opaliliśmy się. Po za odpoczynkiem na plaży mieliśmy okazję przejażdżki dwupiętrowym autobusem po Łebie i okolicach a także zwiedzanie portu.

 

Kolejną atrakcją naszego turnusu była wizyta w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie mogliśmy zobaczyć ruchome wydmy. Słowiński Park Narodowy jest jednym z 24 Parków Narodowych , a przy tym jednym z dwóch
( obok Parku Solińskiego ) położonych nad morzem . Objął on swoją ochroną niezwykle interesujący , płaski odcinek wybrzeża Bałtyku z unikalną florą i fauną oraz zróżnicowanymi i niepowtarzalnymi krajobrazami.

 

Atrakcją ostatniego dnia naszej wycieczki był rejs statkiem DENEGA po morzu, podczas którego każdy odważny mógł stanąć za sterami.

 

* * *

 

WYPRAWA DO ŁEBY

2012-09-05

WYPRAWA DO ŁEBY

Zdjęcia: WTZ Siedlce

1
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
     

Wróć