Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

III Bal integracyjny osób niepełnosprawnych „Skórzec 2017”

Karnawałowa impreza, organizowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, odbędzie się 1 lutego o godz. 11:00 w skórzeckiej sali weselnej „Evita”. Pojawi się na niej 11 placówek z diecezji: siedleckiej, warszawsko-praskiej oraz drohiczyńskiej.

 

Na bal zostali zaproszeni z powiatu siedleckiego: Dariusz Stopa – starosta, Michał Okniński – wicestarosta, wójtowie gmin, Anna Gugała – kierownik PCPR w Siedlcach oraz ks. Andrzej Kondraciuk - proboszcz parafii w Skórcu, współpracownicy Warsztatu i darczyńcy.

 

W organizację imprezy włączają się wolontariusze z Zespołu Oświatowego w Żelkowie i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy i w Wojnowie. Pomogą przy przygotowywaniu i rozdawaniu posiłków, zorganizują konkursy i będą bawić się razem z osobami niepełnosprawnym.

 

Wydarzenie wpisało się na stałe w działalność skórzeckiego Warsztatu. – Jest ono bardzo ważne. Uczestnicy czekają cały rok na ten bal. Nawiązują się nowe znajomości, przyjaźnie. W ramach konkursu wybierane są najładniejsze maski, przygotowane wcześniej  przez niepełnosprawnych – mówi Beata Mańkowska, kierownik CDS WTZ w Skórcu. I dodaje: Z roku na rok bal przyciąga coraz więcej osób. Tym razem będzie ich ponad 200.

Wróć