Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Skórzec: Caritas zaprasza na Spartakiadę

Sport, rehabilitacja, integracja i dobra zabawa czekają na uczestników placówek, które przyjadą na VIII Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2023”. Odbędzie się ona 19 września br. o godz. 10:30 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej 9 w Skórcu  w woj. mazowieckim.

 

Impreza zorganizowana jest przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Naprzód” Skórzec wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Skórcu – jednostką Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

- Na te wydarzenie nasi podopieczni czekają z wielkim entuzjazmem. W jednym miejscu spotkają się jednostki z różnych miast, co pozwoli nawiązać nowe znajomości i spędzić miło czas z kolegami i koleżankami. Chcemy wspierać osoby z niepełnosprawnościami, by były możliwie jak najbardziej aktywne fizycznie i społecznie – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Na miejscu zgromadzą się wybrane Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy z Siedlec, Kisielan, Skórca, Białej Podlaskiej, Parczewa, Sokołowa i Mińska Mazowieckiego, które realizują zadania dla osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym.

 

Zawody sportowe poprowadzą uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu. Wśród nich można wyliczyć: rzut piłką, kółkiem ringowym do celu, zbijanie kręgli.

 

- Spartakiadę organizujemy od wielu lat. Spotykamy się razem, by rywalizować sportowo, a przy tym świetnie się bawić. Jeśli pogoda pozwoli, to skorzystamy z zewnętrznych boisk i terenów przy szkole – mówi Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

 

Każdy z uczestników otrzyma na koniec pamiątkowy medal, a drużyna – puchar i dyplom.

 

Kontakt: Beata Mańkowska, kierownik WTZ CDS w Skórcu, tel. 509-588-039.

 

 

(AN)

Wróć