Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Skórzec: VI Spartakiada Integracyjna

Blisko 100 osób z niepełnosprawnościami, korzystających z 5 placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, weźmie udział 21 września 2021 r. w VI Spartakiadzie Integracyjnej w Skórcu (woj. mazowieckie). Początek o godz. 10:30 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu przy ul. Siedleckiej 1 i 9.

- Impreza ma na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz wspieranie integracji osób niepełnosprawnych. Uczestnicy będą zmagali się w konkurencjach sprawnościowych przystosowanych do ich możliwości – mówi Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej WTZ w Skórcu.

Wśród konkurencji pojawią się m.in.: wyścigi rzędów, kręgle i rzut do celu. Zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone pucharami, a każdy uczestnik otrzyma medal. Nie zabraknie też dyskoteki na świeżym powietrzu i obiadu.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, Uczniowski Klub Sportowy „Naprzód” Skórzec oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu.

Impreza zakończy się około godz. 13:30.

(LZ,AN)