Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Skórzec: Warsztaty florystyczne dla klubowiczów WTZ

Towarzysząca Świętom Wielkanocnym atmosfera udziela się uczestnikom zajęć klubowych realizowanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Skórcu, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Klubowicze wzięli  udział w warsztatach florystycznych o tematyce wielkanocnej. Obok  żonkili i hiacyntów pojawiły się jajka, palemki, króliki i zające. Takie zajęcia to doskonały czas na rehabilitację społeczną i integrację osób z niepełnosprawnościami.

- Podczas zajęć każdy klubowicz wykonał kompozycję wielkanocną w osłonce ceramicznej z udziałem roślin żywych takich jak żonkile i hiacynty. Kwiaty zostały posadzone i ozdobione akcentami świątecznymi – mówi Bożena Gryczewska, instruktor terapii zajęciowej. Każdy uczestnik zabrał swoją kompozycję do domu w celu dalszej pielęgnacji, by mogła cieszyć oko na stole wielkanocnym.

Warsztaty odbyły się 16 marca 2021 r. Uczestnicy zajęć klubowych korzystają z oferty Warsztatu  realizując program „Zajęcia klubowe w WTZ”. Spotykają się w Warsztacie cyklicznie, grupowo i indywidualnie (minimum 5 godzin w miesiącu). Program skierowany jest dla osób, które opuściły placówkę i podjęły zatrudnienie, jak również dla przyszłych uczestników Warsztatu, którzy oczekują na przyjęcie.

Więcej informacji: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, ul. Siedlecka 19B, tel. 509 588 039.

(BG, AN)