Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Aktywni seniorzy

Zajęcia na basenie, tworzenie musicalu, nauka fotografii i gotowania – to tylko niektóre z aktywności, jakie podejmują seniorzy w Parczewie w klubie „Senior Przyszłości”. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, należąca do Caritas Diecezji Siedleckiej, włączyła 30-osobową grupę do udziału w projekcie. Dzięki niemu, osoby w podeszłym wieku przezwyciężą codzienną rutynę, poprawią sprawność fizyczną i wystąpią na dużej scenie.

Do projektu zgłosiły się starsze osoby z miasta i powiatu parczewskiego. Jest on realizowany od 01 września do 10 grudnia 2015r. Celem jest aktywizacja i integracja uczestników. Seniorzy biorą udział w zajęciach aqua fitness, zajęciach teatralnych połączonych z wystawieniem musicalu pt. „Nasze kolorowe lata”, zajęciach kulinarnych, które zakończą się konkursem MasterChef Senior, zajęciach z fotografii, na koniec których odbędzie się konkurs na „Złoty obiektyw” połączony z pokonkursową prezentacją prac seniorów. Nie zabraknie też porad – na uczestników czekają: indywidualne i grupowe psychologiczne wsparcie oraz cykl spotkań ze specjalistami tj. internistą, gastrologiem, diabetologiem, ortopedą, psychiatrą oraz kardiologiem.

Kontakt:

Anna Walczyna – koordynator zadania

Caritas Diecezji Siedleckiej

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

ul. Kościelna 77, 21-200 Parczew

tel. 833 550 452, tel. 513 031 922

Zadanie pod nazwą „Wspieranie funkcjonowania osób starszych - realizacja zadań wynikających z Wojewódzkiego programu na rzecz osób starszych na lata 2013 – 2015”.

Posłuchaj wypowiedzi Anny Walczyna - Koordynator Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Posłuchaj o efektach realizowanego projektu

Posłuchaj wypowiedzi Magdaleny Jesionek - prowadzącej zajęcia kulinarne

Posłuchaj wypowiedzi Stanisława Waszkiewicza - prowadzącego zajęcia fotograficzne